Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

geleneksel olarak, uygulama «Kuşlar"Anaokulu için standart yaratıcı faaliyetler kümesine dahil. Bu ders günü çocuklar, sadece kendi çevresindeki kuşlar hakkında yeni şeyler öğrenmek o, yerli vahşi ve hatta muhteşem, ama aynı zamanda bu tür benzeri doğal malzemelerden, kumaş, bükülmüş kağıt şeritler ve yapılmış aplike gibi yeni teknikler hakkında bilgi almak için olabilir.
çeşitlilik temanın uygulama alanları "Kuşlar"Bu verimli konuyu farklı yaş kategorilerindeki çocuk sınıflarında kullanmanıza izin verir. En genç, kuş figürlerinin öğretmen fragmanları tarafından önceden kestirilerek kağıda heyecanla bağlı olacak. Uygulama için bir kılavuz olarak şablonlar kullanmadan bir kompozisyon ile gelip örnek olmadan, hatta kendi başlarına - Üst düzey grubunda onlar ve ortaokul şekil kanatları ve kuyrukları oldukça karmaşık güçlerine üzerinde kendini kesmek zorunda kalacak.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Çocuğun kendisi yetenekleri izin verdiği ölçüde güzel bir resim yapması gerektiğinde, çalışma bireysel olabilir, daha sonra öğretmen ya da öğretmen zaten işlerin sergisini yapar, böylece ebeveynler ona hayran olabilirler. Ayrıca, tüm grup tarafından yapılan güzel kağıt uygulamaları çok güzel görünüyor. Her biri genel çalışmaya katkıda bulunur ve büyük ölçekli, parlak, grubun odasını çocukların serbest bırakılmasına kadar dekore edebilir.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Kanatlı uygulama

kurs kuşlar için dersler, Kağıt, dokuma ve diğerleri, böyle bir uğraşın yürütüldüğü çocukların yaşlarına bağlı olacaktır. En genç yaş için, bir masal hikayesinin hikayesinde inşa edilmiş olması ilginç olacaktır. Eğitimci, sadece önceden hazırlanmış bildiriler ve şablonlar hazırlamakla kalmaz, aynı zamanda masalları, öyküleri, bir ya da bir başka karakterin var olacağı çizgi filmleri gösterir. Böyle bir eğitimden sonra, büyük bir zevk sahibi olan çocuklar, ister sihirli Firebird olsun, ister kağıttan "Kuşun Mutluluğu" aplike olsun, isterse de en sevdiğiniz karikatürden papağan görüntüsü olsun işe yarayacak.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Diğer görevler olabilir orta grubun aplike kuşlar. Bu çağda, herhangi bir meslek yeni bir şey öğrenmek, bilgi öğrenmek, onu nasıl analiz edeceğini ve sonuç çıkarabilmek için bir fırsattır. Burada çocuklar en sevdikleri kuşları ya da sokakta gördüklerini, hayvanat bahçesindeki, büyükannenin köyünde ve daha sonraları listelemek isteyecekler. Aynı zamanda, hangi kuşların vahşi olduklarını, ne tür bir yerel, ne kadar büyük, ne küçük, nerede yaşadıklarını da bilmeleri gerekir: kuzeyde veya güneyde. Kağıt üzerinde sonraki uygulamalarla birlikte tüm bu bilgi bolluğu birden fazla dersi alabilir, ancak birkaçı. Onları temsili ve adanmış, örneğin tamamen yerli kuşlara ve kuş mahkemelerine ayırın. İkinci seans göç ve orada orman sakinlerinin, üzerinde durulacak ve başka, sen "standart dışı" Uçamayan kuşlar, devekuşu, kivi, penguenler dışarı yapabilir ve bu bilgiler de çocuklar tarafından iyi karşılandı edilecektir.

içinde yaşlı grupta kümes hayvanları uygulamaları Aynı içerik kalır, sadece farklı bir şekilde bir ders oluşturabilirsiniz. Görevleri anlatacak ve ayarlayamayacaksınız, çocuklar kendilerini göstereceklerini gösterecek ve neyi yapmak istediklerini açıkladıktan sonra işi kendileri yapmaya çalışacaklardır. Onlarla sadece renkli kağıtları ve çeşitlerini kullanamazsınız, aynı zamanda daha karmaşık işler yapmak için de kullanabilirsiniz, örneğin, tüylerden aplike, kurutulmuş yapraklar, kumaş parçaları.

Kağıttan kuş uygulaması

Ve yine de üs boşuna değil kağıttan yapılmış aplike kuş. Kolay ve en küçük ve zaten okul çocukları olacak mı. Genel olarak bazı yetişkinler, görünüşte tamamen saf olan bu çocuk eserlerini, bu başyapıtlardan yaparlar ve daha sonra dairelerin iç kısımlarını dekore etmek için kullanırlar. Ama bir zamanlar başlamış bir şeyle başladılar, bu yüzden düşüneceğimiz ilk eser, en genç ustalar için uygundur. Bu beyaz kağıt artıkları ile katlanmış çizim elemanları "Baykuş" ile bir kağıt uygulamasıdır.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Makaleyi daha dokulu hale getirmek için, gerçekte olduğundan biraz daha karmaşık görünüyordu, albümden sıradan bir kağıt kullanmamanız, ancak eski duvar kağıdı veya kraft kağıdının parçalarını almanız gerekiyor. Katmanları arayacak, pürüzsüz olan parçaları yapıştırdıktan sonra, fatura tarafı, daha sonra baykuş gövdesi ek bir hacim alacaksınız. Bir gaga ya da göz gibi bu tür elementler normal renkli kağıttan yapılabilir.

Yırtılma kağıdı genellikle yırtılmasa bile çok eğlencelidir, ancak dikdörtgeni makasla kesin. Göreviniz, dersin başı olarak, bir vakıf yapmak, yani baykuşun oturacağı yoğun karton tabakasına bir dal yapıştırmaktır. Arkaplanını boyamak çocuklara emanet edilebilir, mükemmel bir şekilde bununla başa çıkacak, boyaya batırılmış parmaklarla noktalar yerleştirilecektir. Figürün kendisi, kurşun kalemle çizilen sınırlar içinde oluşturulmuştur. Bir tutkal kalıbı alın, üzerine bir kağıt parçası sürülür ve tablonun üzerine, çizimin sınırları içine yerleştirilir. İlk katman doldurulduğunda, ikinci olanı yapabilir ve daha önce yapıştırılmış olanın üzerine yeni "tüyleri" ekleyebilirsin. Gördüğünüz gibi gözler, doğaçlama malzemelerin kullanımıyla yapılır - tatlı kağıt sepetleri. Sarı kartonun tabanına yapıştırılırlar ve tüm bunlar tutkal-kalem yardımıyla tutturulur.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Bir sonraki makale de basit, ama başka bir teknikten elemanlar içeriyor - quilling. Bu tekniğin tüm çalışmalarını henüz tamamıyla yapamamış olmakla birlikte, en basit detayları kullanmak mümkündür. Bireysel uygulama için arsa önerilebilir, çünkü sadece birkaç ayrıntıdan oluşur. İlk olarak, tüm bunların, bir dalın çizildiği bir kağıda nasıl bir araya getirildiğine dair bir örnek gösterin. Birincisi, dalın altına, bir dikdörtgen şekilli bayrağı andırır. Kuyrukta bir üst üste geldikten sonra, oval bir parlak renk gövdesi yapıştırılır ve üzerinde zaten bir kanat, bir gaga ve bir cam bulunur. Kağıt şeritler halinde kesilir veya kuantlar için daha yoğun olan ve rüzgarı daha kolay olan özel boşluklar kullanılır. Bir şeridi basit bir daire içinde nasıl açacağınızı gösterin ve kenarı yapıştırıcıyla sabitleyin. Bundan sonra, yaprak kırmızısı meyveleri gibi görünmesini sağlamak için tabakadaki kırmızı halkaları yapıştırın.

Uygulama kümes hayvanları

Dersinizin konusu ise appliqué «Evcil kuşlar“Daha sonra, sınıfta, hangi çocukların kuş bahçesindeki sakinleri bildiğini anladığınızdan emin olun. Bir örnek ya da ipucu olarak, örneğin, hemen hemen tüm çeşitlerinin tarif edildiği peri masalı "Çirkin Ördek Yavrusu" nu kullanabilirsiniz. Bu tür ördek ve kuğular ile ördek kazmak çocuklar için ilginç olacaktır, ancak tavuk ailesi her zaman çocuklar için en büyük ilgiye sahiptir, çünkü böyle sevimli kabarık sarı tavuklar vardır.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Merkezde çizilen anne-tavuk etrafındaki kolektif çalışma üzerinde düzenlenmeleri gerekecek. Her biri basit ve basittir, ancak çocuklar çabalarını birleştirdiklerinde, büyük çaplı ve etkili bir çalışma ortaya çıkarmaktadır. Her tavuk için, sadece iki eleman kesilir - vücut ve kafa. Vücudun yuvarlak bir şekli varsa, o zaman vücut şekli örneği için bir limon kullanın, çünkü tavukların kuyruğa ihtiyacı vardır. tavukları yemek gagası, gözleri ve iki ince bacaklar yanı sıra solucan,: her çocuk kafası ve vücudu bağlayan onun civciv yapıştırılan zaman, o kalem her şeyi bitirmek olabilir.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Ve böylesine tatlı bir düşman için, tüm unsurlarının biçimi basit olmadığı için, şablon hazırlamak daha iyidir. Ancak bu örnekte, tüm yüzeye tutkal uygulayamadan kanadı nasıl yapıştırılabileceğini gösteren, ancak sadece kavisli kenarlı dar şerit üzerinde, hacimli eserler tekniğini uygulayabilirsiniz.

Göçmen kuşların uygulaması

Bir ders daha için Tema - uygulama «Göçmen kuşlar". Değişen mevsimler hakkında, etrafımızdaki yaşayan doğa hakkında bir hikayenin parçası olabilir. Gökyüzündeki uçan kuşların görüntüsü de zaten güzel bir çalışmaya ilham kaynağı olabilir. Parkta ya da oyun alanında yürürken, kuş sürülerinin arkasındaki çocuklarla gözlemleyin, belki de bir vinç kama ya da ördek ördekler ile karşılaşacaksınız. Çocuğun dikkatine dikkat edin ve kuşların kışlamasının nasıl düzenlendiğini, nereye gittiklerini ve nasıl geri döndüklerini anlatınız.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Sonbahar havası en iyi şekilde yaprakları kendilerinden aplike ile ifade edilir, ama sarı akçaağaç yaprakları bile oldukça kağıt olabilir ve bu çalışma daha da kötü olmaz. Boyalı bir ağaç üzerinde uçan kuğu sürülerinin ve sarı yaprakların yapıştırıldığı örneğe bakın. Simetrik figürleri kesme tekniğini deneyin - bir kağıt tabakasını ikiye katlayın, üzerinde kontur çizin, bu çizgiyi kesin ve iki yarıdan bir kuş alacaksınız. Tutkal bunlardan birine koyulur, ikincisi ise iş için gerekli hacmi oluşturur.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Ve burada uçan bir sürüyü gösteren başka bir örnek. İşte ders sırasında uygulamalar "Kuşlar" özeti Uzayda uzam kavramını da içerebilir. Sonuçta, tasvir edilen rakamların her biri aynıdır, aynı parçalardan oluşur, ancak yine de, tüm elemanlar farklı yönlerden farklı yönlerden yapıştırıldığı için, her biri ayrı ayrı görünür. Birisi uçuyor, biri aşağı, sağa ya da sola.

Uygulama Firebird

Çocuklar tarafından çok seviliyor Aplikeli Firebird ve sadece büyülü, masal bir karakter olduğu için değil, gerçekte var olmadığı için, fantaziyi yaratılışında kimse sınırlamaz. Ana durum - iş, sulu renkler ile dolu, parlak olmalıdır. Ve bunun, arzuları kesinlikle yerine getiren bir peri masalı karakteri olduğunu ve sevgili annen için bir sihir kuşu uygulaması yaparsanız, o zaman onun düşsel rüyasının gerçekleşeceğini söyleyebilirsin.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Size, quilling tekniğinde yapılan Firebird'in görüntüsüyle ve hacimli işlerle birkaç örnek gösterelim. Elbette, bu tür işler birçok unsurla dolu ve birden fazla ders gerektirebilir, ancak sonuç olarak gurur için gerçek bir nedene sahip olacaksınız. Bu arada, Firebird'in görüntüleri tebrik kartları ve hediye kutuları ile dekore edilebilir, akrabalarınızın tüm arzuları yerine getirmesini dilemek için mükemmel bir fırsat olacaktır.

Kuş uygulaması: kendiniz yapın. Fikirler ve usta sınıflar

Ve, bir bonus olarak, iyi bir boyuttaki bir herbaryumun tüm bileşenlerinin kullanıldığı, yaprak ve çiçek uygulamasıyla bir resmin küçük bir örneği. Aynı şekilde Firebird'i tam olarak yerine getirebilirsiniz.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: