Kendi elleriyle karton piknik sepeti. Ana sınıfı

Usta derslerimizden birinde, gazete tüplerinden kendinize bir sepet nasıl hazırlayacağınızı anlattık.Şu anda bu konuya devam ederek, kartondan orijinal bir piknik sepeti yapmanın çok kolay, hızlı ve kolay olduğunu size anlatmak istiyoruz.

Böyle bir imal piknik sepeti sadece çok güzel değil, aynı zamanda rahat, içine, örneğin, kurumsal bir tatil ya da çocuklarınızla piknik yapabilir, doğada ihtiyacınız olan baharatları, sosları ve diğer ürünleri bırakabilirsiniz.

Yani karton piknik sepeti - ana sınıfı.

Kendi elleriyle karton piknik sepeti

İş için ihtiyacımız var:

- bir karton hediye çantası veya renkli güçlü kartondan birkaç yaprak;

- hattı;

- santimetre bantı;

- basit bir kalem;

- makas;

- standart zımba ile bir zımba;

- bir örtü için pamuklu bez.

Kendi elleriyle karton piknik sepeti

İşin adımlarla açıklaması.

Birinci adım. İlk olarak karton ambalajımızı alın ve tek bir tuvale kadar genişletin. Daha sonra, bir cetvel, bir santimetre bant ve basit bir kalem kullanarak, şeridin arkasındaki karton üzerine, yaklaşık dört ila beş santimetre genişliğinde ve yaklaşık kırk beş santimetre uzunluğunda bir şerit çiziyoruz.

Kendi elleriyle karton piknik sepeti

İkinci adım. Daha sonra, kesilen şeritlerden, gelecekteki sepetimizin altını, aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi bir piknik için bağlayacağız.

Kendi elleriyle karton piknik sepeti

Üçüncü adım. Her bir karton şerit ekleminin bir zımba kullanılarak bir zımba ile birleştirilmesi ve sabitlenmesi zorunludur.

Kendi elleriyle karton piknik sepeti

Dördüncü adım. Bundan sonra, her bir şerit üzerindeki yanların aynı yüksekliğini ölçün ve cetveli, içe doğru bükmek için kullanın, böylece renkli parça dışarıda olacak şekilde.

Beşinci adım. Bükülmüş şeritleri, çevre boyunca bir daha aynı şeridin yardımıyla bağlarız ve her şeyi bir zımba ile sabitleriz.

Altı adım. Sepetimizin tabanı hazır. Sadece pamuklu kumaştan bir örtü ya da sadece uygun bir peçete, bir mutfak havlusu, küçük bir masa örtüsü, vb. Koymak için ya da peçete bağlayıp sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kendi elleriyle karton piknik sepeti

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: