El yapımı sabun “Kalp”. Fotoğraflı ana sınıf

Sevgililer Günü ... Batan bir kalbi olan bu tatil, dünyadaki birçok sevgiyi bekliyor, çünkü bu günlerde, kalbe sevgili birine itiraf edebilirsiniz. Ve onların duygularını sözlü olarak gösterme, sevgilinize (sevgililere) hoş bir sürpriz sunabilir ve her şey anında anlaşılır hale gelir. Ama sürpriz, orijinal ve tematik olmalı, aslında, sevgili düzenli çoraplar gününde sevgiliye, hatta daha da kötüsü, bir şekilde romantik olmayan bir trusel sunmak. Başka bir şey, kendi elleriyle bir hediye yaparsanız ve hatta faydalı olursanız. Böyle bir hediyelik eşya olabilir el yapımı sabun. Eh, sevginin tatilini unutmamak için, sabun bir kalp şeklinde olmalıdır.

Ve böylece, el yapımı sabun - ana sınıfı

Böyle el yapımı sabun yapmak için, ihtiyacımız olacak:

  • Sabun bazlı doğal zeytin - 100 gr.
  • Baz macadamia ve üzüm çekirdeği yağı
  • Gül ve şeftali esansiyel yağı
  • Kırmızı kozmetik boyası
  • Altın Gliter
  • Titanyum Dioksit
  • alkol
  • Silikon şekli "Kalp"

İmalat:

Sabun bazı parçalar halinde kesilir, bu da bir mikrodalgada veya bir su banyosunda erime işlemini kolaylaştırır ve hızlandırır.

El yapımı Sabun Kalp

30 gram sabun bazı hemen erimiş (bir mikrodalgada 10-15 saniye veya bir su banyosunda 7-10 dakika), daha sonra macadamia baz yağını (2 damla), 2 damla gül yağı, 2 damla kırmızı pigment ve altın yaldız ekleyin. Bıçağın ucunda. Hepsi karışık.

El yapımı Sabun Kalp

Silikon formda, temeli kenarların ve merkezi kalbin etrafındaki küçük kalplere döküyoruz. Baloncukları alkol ile çıkarır ve üssü katılaştırmak için bırakırız. Baz tabakası katılaştığı zaman, sınırlardan dışarı akan lekelerin turuncu çubuğunu çıkarmak mümkün olacaktır.

El yapımı Sabun Kalp

Daha sonra, 30 gram sabun bazını eritdik, bıçağın ucuna üzüm çekirdeği yağı (2 damla), şeftali yağı (2 damla), titanyum dioksit ekledik. Karıştırınız.

El yapımı Sabun Kalp

Önceki katman, daha iyi dikiş için alkol serpilir ve yeni bir katmanın ince bir damlasına kadar doldurulur. Baloncukları alkolle temizleriz. Katmanı sağlamlaştırmak için bırakın.

El yapımı Sabun Kalp

Şimdi kalan üssü eritdik, üzüm çekirdeği yağı ekledik, gül yağı 2-3 damla, kırmızı pigment (3 damla) ve altın kanatçık. Karıştırınız.

El yapımı Sabun Kalp

Önceden dondurulmuş olan tabaka, alkol ile muamele edilir ve bazın yeni bir kırmızı tabakası dökülür. Baloncukları çıkarırız ve sabunun tamamen sertleşmesini sağlarız.

El yapımı Sabun Kalp

Substratı tamamen katılaştırarak, sabunu kalıptan çıkarın ve düz olmayan kenarları bıçakla kesin. Ev sabunları bitti.

El yapımı Sabun "Kalp" Kullanıma hazır, güzelce paketlenmiş ve onu sevdiklerinize güvenle verebilirsiniz.

El yapımı Sabun Kalp

*

El yapımı Sabun Kalp

*

El yapımı Sabun Kalp

*

El yapımı Sabun Kalp

Sabun yapımının tadını çıkarın!

Yazar: Julia Ulyanova

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: