Sowa z tekturowych rolek. Mistrzowska klasa ze zdjęciem krok po kroku

Jak zrobić sowę z tekturowych rolek?

Sowa doradza owl:

"Sen, sąsiad, na kanapie.

Na sofie tak słodko śpi,

Marzy o lunatyczkach! "

Od dawna moja córka i ja mamy tradycję: kiedy uczymy się wiersza, staramy się wzmacniać nowe linie rękodziełem. Okazuje się to zawsze bardzo ciekawe i zabawne - rodzą się bajki, wymyślane są historie, pojawiają się znajomi.

Tym razem w domu pojawiła się aplikacja: "Mamo, chcę, żebyśmy zrobili sowę!" "Hmm" - powiedziałem, ale przyjąłem to zadanie. Najpierw był skręt językowy - to żelazna zasada: chcesz śmieci ... och, tworzyć papierem, farbami i innymi dziecięcymi radościami - najpierw pracujmy nad głowami. Zazwyczaj uczymy wiersze na ulicy, więc wszystko mija szybko, zabawnie i z pożądaniem. Ale już po powrocie do domu, po umyciu rąk, po zmianie ubrania i zjedzeniu przekąski, przystępujemy do robótek ręcznych!

Tak więc robimy sowy własnymi rękami! Do pracy będziesz potrzebował:

- Rurki kartonowe spod używanych rolek papieru toaletowego;

- farby, pędzle, klej;

- nożyczki, linijka;

- możliwe - różne dekoracje.

Początkowo wszyscy członkowie rodziny mieli zadanie: jeśli rolka papieru toaletowego dobiegnie końca, tekturowe podłoże nie powinno być wyrzucane w żadnym wypadku! Jej mąż zdobył dwie minuty nerazgovarivaniya go tak niedbale zapomniał o ważnym celem strategicznym, córki shlopotal trzech minut wykład na temat „wszystkich gospodarstwie może być przydatna, nawet śmieci!”.

Przy okazji, o śmieciach. Planując niektóre lub inne rzemiosła z dziećmi, zawsze zastanawiam się nad kwestią materiału. Twórczość dziecięca to rzecz masowa, cenna jedynie dla pozytywnych emocji, rozwoju wyobraźni, treningu sprawności motorycznej, rozwoju estetycznego smaku. Ogólnie rzecz biorąc, nic materialnego, niestety. Z początku zachowałem wszystkie skarby mojego dziecka.

Potem zaczęła sortować. Teraz wolę je zapisywać w postaci ... zdjęć. Oczywiście przez jakiś czas córka gra z wynikiem swojej pracy, ale ostatecznie śmieci trafiają tam, gdzie pierwotnie planowano. Czy warto więc zastanawiać się nad tym sposobem zakupu specjalnych materiałów? Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista: nie, nie rób tego. Papier, mały wystrój, wstążki, strzępy - wszystko to dobrze wokół szybu, najważniejsze jest, aby móc zauważyć.

Ogólnie rzecz biorąc, w rezultacie zebrano potrzebny materiał i przystąpiliśmy do tworzenia sów.

sowa tekturowych rolek

Wierzchołek każdej tuby musi być owinięty w taki sposób, aby tektura tworzyła "uszy": pierwsza połowa tekturowego cylindra jest owinięta wewnątrz, a następnie druga.

sowa tekturowych rolek

Dajemy dziecku farby i pędzle - i nadajemy każdej sówce jasny, soczysty "płaszcz". Nie ograniczaj dzieci w wyborze kwiatów: to jego praca i ma on wszelkie prawo widzieć sowę tak, jak chce.

sowa tekturowych rolek

Czy jest suchy? Wklejamy skrzydła - najpierw pomagamy dziecku wycinać "kropelki" z kolorowego papieru.

sowa tekturowych rolek

Dziób - kawałek kolorowego papieru, wycięty w trójkącie.

sowa tekturowych rolek

Oczy mogą być wykonywane niezależnie (dwa otwarte kółka dwa małe ciemne - i małe oczy ready) i można je znaleźć w cenionych polu „All For robótki” dwóch ready „Peepers”.

sowa tekturowych rolek

Klej - i okrzyki, sowy z tekturowych rolek Spójrz na siebie z mądrymi, mądrymi oczami i zaoferuj przyjaźń.

sowa tekturowych rolek

sowa tekturowych rolek

sowa tekturowych rolek

Radzę mojej córce, aby zgodziła się i upamiętnić ten związek, aby nauczyć się innego wiersza:

Śmieszne sowy zasiewają sen ...

Chmury ciemnieją, ślady, trawa.

Poranny uśmiech

Płonące foxtrotowe fiołki!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 46 = 48

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: