Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Każde dziecko będzie chciało wiedzieć, jak zrobić ptaka własnymi rękami. Takie rzemiosła należą do najbardziej ulubionych wśród dzieci, doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię i mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów: papieru, plastiku, solonego ciasta, plasteliny, tkaniny, naturalnych materiałów itp.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciamiSzyszki

Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na zrobienie drobiu dla dzieci w wieku przedszkolnym, a ponadto jest to świetny sposób rozwijania umiejętności motorycznych i mowy. Pozwól dziecku pracować z plasteliną więcej, nawet jeśli doprowadzi to do małego zaburzenia w domu - ta rozrywka jest niezwykle przydatna do rozwoju okruchów.

Przygotuj prosty stożek sosny, ściółkę modelarską, kilka kawałków jasnej plasteliny i stos. Oślepić główkę kuli (potrzebujesz jasnożółtej gliny), a także pomarańczowe skrzydła i stojak, czerwony dziób i niebieskie kule-oczy. Napraw wszystkie preformy na stożku, a następnie umieść sam guzek na plastelinie. Oto wspaniały ptak - wspaniały "mistrz" dla dzieci 3 lata!

Plastikowa butelka

Będziesz musiał przygotować do pracy dużą butelkę białego plastiku z uchwytem, ​​nożyczkami, markerem. Najpierw dokładnie umyj pojemnik, aby nie pozostały żadne ślady zawartości. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie etykiety. Nałożyć na plastikową powierzchnię markera linii - zmierzyć kilka centymetrów od dołu, aby usunąć dno. Następnie, po stronie przeciwnej do rączki, narysuj linię wzdłuż szwu. W pobliżu szyi narysuj łuk.

Zwracamy uwagę, że przy wycinaniu butelki należy umieścić ją na stabilnej powierzchni, na przykład na stole lub podłodze. Najpierw odetnij dno, a następnie przesuń wzdłuż linii szwu. Aby uciąć dziób, powinieneś przejść od ściętego szwu do szyi wzdłuż krzywej. Zatrzymaj się, docierając do linii wątku.

Aby wyprodukować dziób, wycięty kawałek należy obrócić w szyjkę butelki. Pozostaw 2 cm od uchwytu i wyciąć dwa łuki po bokach skrzydeł.

Umieść obrabiany przedmiot z uchwytem w dół. Przytrzymaj i stopniowo skręć w ścianę boczną, teraz po prostu musisz trochę popracować nad kształtowaniem, a wspaniały ptak jest gotowy!

Pamiętaj, aby wykonać naturalną pracę - gniazdo Firebirda.

Gwintowane rzemiosło

Artykuł ten odnosi się również do dość prostego i można go zrobić z dzieckiem w wieku trzech lat. Najpierw wyciąć prostokąt tekturowy o bokach 20 i 14 cm, a na nim wiatr ok. 60 zwojów czarnej przędzy na długim boku, powinien być duży i gęsty. Przeciąć na pół i odłożyć wątki na bok.

Teraz nawijaj wokół krótkiego boku prostokąta około 40 zwojów czerwonej przędzy, po prostu zrób to samo z siarką.

Teraz przejdź do tworzenia ciała byka. Umieść czerwony przedmiot na czarnej i krzyżowej powierzchni. Szara nitka po prostu zwiąże na pół.

Tworzą wełnę lub kulę sintepon o średnicy 5 cm i chwytają ją szarymi nitkami. Na wierzchu nić czarna, która będzie odgrywać rolę głowy i grzbietu ptaka, a od czerwonych nici tworzą boki. Od dołu, napraw go za pomocą wątku.

Nawlecz i puść głowicę, ale nie dokręcaj jej mocno. Dziób może być wykonany z nasion, a do oczu używane są szklane paciorki. Dziecko z pewnością zechce zrobić noworoczne gile z nici własnymi rękami.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami - zdjęcie

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciamiTkaniny rzemiosła

Do produkcji małych ptaków należy przygotować papier, włókninę, kolorowe nici, igły i nożyczki.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Przede wszystkim powinieneś wydrukować wzór. Wymiary, które można proporcjonalnie zwiększyć, jeśli potrzebujesz więcej pracy do wykonania. Używając papieru, wyciąć szczegóły skrzydeł, tułowia, ogona i dzioba. Części papierowe przyczepiają się do tkaniny z fleece i kółkiem ołówkiem. Wytnij wszystkie elementy tkaniny.

Do dwóch dolnych "płatków" ciała, zszyć skrzydła, do górnego - dzioba, na nim, haftować oczy czarnymi nitkami. Zbierz wszystkie "płatki" u góry i uszyj, gdy jest mały otwór, wypełnij figurę bawełną, a następnie zszyj ją całkowicie. Złóż połowę ogona, a następnie uszyć od tyłu.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Możesz uszyć kilka takich małych polarowych ptaków w delikatne pastelowe odcienie i umieścić je, na przykład, na parapecie.


Engry Birdz - miękka zabawka

Możesz kupić miękką zabawkę Engry Bird w każdym sklepie dziecięcym, ponieważ są to jedne z najbardziej ulubionych postaci dzieci (i dorosłych, co do ukrycia). Sugerujemy uszyć czerwonego "złego ptaka".

Przede wszystkim musisz zrobić części z papieru, na których części tkaniny zostaną wycięte. Szablon można znaleźć w Internecie lub samodzielnie.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Dziób i oczy są wycięte z wiskozowych serwetek lub resztek filcu. Jeśli chodzi o pozostałe szczegóły, będzie to:
Owalny z czerwonego materiału - 3 szt.
Pół owalna z czerwonej tkaniny - 1 szt.
Połowa owalu z białej tkaniny - 1 szt.
Ogon czarnej tkaniny - 2 szt.
Płaszcz z czerwonego materiału - 2 szt.
Oczy z białego materiału - 2 szt.
Uczniowie czarnego - 2 szt.
Dziób żółtej tkaniny - 2 szt.
Brwi z czarnego - 1 szt.

Do oczu przyklejamy źrenice. Połącz białą i czerwoną połówkę owalu za pomocą szwu szwów i naciśnij szew.

Aby uzyskać biało-czerwone detale, uszyć parę czerwonych owali po bokach, nacisnąć szwy.

Przetrzyj brwi i oczy, a następnie wyreguluj grubą linię zygzakiem. Szczegóły dotyczące ogona złożyć na lewą stronę i zszyć go zygzakiem wzdłuż konturu. Szczegóły dotyczące fałdy pęczków wewnątrz twarzy, szydełka, odwróć się na przedniej stronie i wyprostuj, wypełnij sintepon.

Kucyk i kępka, szyć do czwartego owalu w kolorze czerwonym (w rzutkach leżały szczegóły i ścieg).

Zszyć owalny numer 4, pozostawiając niewielką dziurę, aby się obrócić. Odwróć zabawkę na przednią stronę, napełnij ją sintepon i zrób dziurę.

Części dziobowe są noszone po obu stronach i obrócone na przedniej stronie. Wypełnij dziób sintepon i przyszyć do ręcznie robionych. Tutaj masz cudowną miękką zabawkę, z którą możesz grać "Angry Birds" nie na komputerze, ale w prawdziwym życiu.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Jak stworzyć ptaka z klasy głównej "Wielkie ptaki"

Ten domowy artykuł jest bardzo ważny dla ucznia, ponieważ nie tylko "uspokaja" prawie prawdziwego ptaka, ale w trakcie pracy będzie mógł nauczyć się wszystkich rodzajów piór - latać, sterować i przykrywać.

Najpierw narysuj szkic przyszłego "mistrza", aby zdecydować, czy zrobi się papuga czy wrona. W dosłownym szczególe nie powinieneś iść, jest wystarczająco uproszczony schemat.

Do pracy niezbędne jest przygotowanie takich materiałów:
- kolorowy papier (wybierz kolory w zależności od koloru upierzenia twojego przyszłego stworzenia)
- klej
- nożyczki
- cienki przezroczysty plastik (ten materiał można po prostu wyciąć ze zwykłych butelek)
- cienka taśma klejąca.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Przede wszystkim, przy pomocy cienkich plastykowych pasków i taśmy klejącej, powinieneś stworzyć wewnętrzną objętość ciała ptaka. Następnie z kolorowego papieru wyciąć dużo piór i skleić je, zaczynając od ogona i kończąc na głowie. Warstwa po warstwie, jak prawdziwe pióra, pokrywa całe ciało ptaka śpiewającego papierowymi piórkami o odpowiednim kolorze i rozmiarze.

Skrzydła powinny być klejone osobno, są również zbierane warstwa po warstwie, przejść do ułożenia piór. Następnie delikatnie przyklej skrzydła do ich miejsca pod upierzeniem pnia. Z tego samego papieru powinieneś zrobić nogi i dziób, przykleić oczy (możesz kupić gotowe oczy-google). Upierzenie lekko wzburzone, aby arcydzieło arcydzieła wyglądało bardziej naturalnie.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Prawdopodobnie będziesz zainteresowany, aby wiedzieć, jak zrobić origami firebird, klasa mistrzowska z krok po kroku zdjęcia są na naszej stronie internetowej.

Master class - jak zrobić ptaka własnymi rękami z filcu

Ten uroczy artykuł powstaje w ciągu kilku godzin, może stać się magicznym prezentem dla przyjaciół i krewnych w przededniu świąt noworocznych, oczywiście, i możesz ozdobić choinkę wesołymi i wzruszającymi ptaszkami.

Musisz więc pracować:
- niebielona gręplowana wełna - 10 g
- trochę koloru i czarnych włosów (dla oczu i dzioba)
- igła do początkowego etapu filcowania
- kawałek materiału z dzianiny na czapkę (lub nić, jeśli planujesz zrobić na drutach czapkę)
- biało-czerwona gruba nić
- klej "Moment"
- drut
- szczypce i szczypce.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Za pomocą szczypiec należy wykonać ramkę z drutu - będą to nogi ptaków. Owiń ramkę drucianą ostrożnie czerwoną nitką, nie zapomnij naprawić nici na końcach palców, aby się nie odwijała. Aby to zrobić, wystarczy kropelek kleju. Pozostaw wierzchołek drutu "nagi", aby normalnie przymocować nogi do ciała.

Podstawę dla ciała można samemu pociąć, używając dużego kawałka piany, a można kupić gotowy preparat z pianki i po prostu odciąć jego dolną część.

Aby przymocować łapy w piance, należy wyciąć obrabiany przedmiot na pół, umieścić rozpakowany drut w dolnej części i wygiąć go tak, aby łapy były dobrze zamocowane.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Wykonaj obie części styropianu razem i owiń podstawę wełną. Z korpusu wytnij igłę do filcowania, ze wszystkich stron przekłuć przedmiot do środka. Nie musisz bardzo długo pracować z igłą, tylko upewnij się, że powierzchnia stała się równomiernie gęsta i nie luźna.

Na piankowej gąbce wylej wylew z włosów o innym kolorze, zwróć uwagę, że brzeg dzioba nie powinien być odrzucany, aby wygodniej było go przyczepić. Dołącz dziób do bagażnika.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Za pomocą igły, oczy dwóch identycznych czarnych włosów.

Dekoracyjna czapka może być wiązana niezależnie, ale może być wykonana z niepotrzebnego kawałka dżerseju. Możesz zrobić zarówno normalną czapkę, jak i prawdziwy kapelusz. Aby to zrobić, wyciąć kawałek dzianiny, równy obwodowi cielaka ptaka i zszyć go wzdłuż krawędzi. Dolną krawędź nasadki można wyszyć szmatką lub odłożyć na bok, a górną po prostu zszyć. Nagłówek można dodatkowo ozdobić, np. Wyhaftować białe płatki śniegu lub uszyć pompony.

Jak zrobić ptaka własnymi rękami? Popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Teraz pozostaje tylko ubierać naszego uroczego ptaka!

Pamiętaj, aby dowiedzieć się, jak zrobić karmniki, ponieważ własnymi rękami możesz zrobić doskonałe "jadalnie" dla pierzastych przyjaciół, a tym samym ocalić je przed głodem zimą.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 69 = 79

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: