Solené těsto pro modelování

Tvarování ze slaného těsta je potěšením! A vše, co potřebujete pro šikovné pera, je sůl, mouka a voda. Legrační hračky, nástěnné a stolní dekorace a řemesla, překvapení a suvenýry vyrobené ze slaného těsta dělají dům ne jako všichni ostatní, vyživují je s teplem a pohodlí. Kromě toho slané těsto má mnoho výhod:

 • to může být kdykoliv, kdykoli;
 • je to bezpečné (i když se dostane do úst);
 • je krásně tvarovaný a nelepí se na ruce (samozřejmě, pokud je správně smíchán);
 • těsto nezanechává na pracovním povrchu žádné zbytky a je rychle vyprané;
 • snadné vyschnutí a barvení;
 • s ním můžete pracovat a hrát bez obav, že se zlomí nebo ztratí tvar ...

"Solené těsto pro modelování" recept přišli k nim od nepaměti. Dokonce i v Rusku se lidé na Nový rok dali navzájem známky plodnosti, pohody a sytosti jejich testu. Tato starodávná tradice sochařství ze sopečného těsta byla oživena. A to se stalo zajímavou aktivitou pro dětskou kreativitu.

Solené těsto pro modelování


Recept číslo 1 "Solené těsto pro modelování":

Sklenici soli se mísí s jednou sklenicí mouky. Pak se k nim přidá 5 polévkových lžic slunečnicového oleje a trochu vody. Chcete-li těstě dodat určitou barvu, přidá se barevný kvaš nebo džus (mrkev nebo červená řepa). Můžete také přidat barvy zředěné teplou vodou, aby jste nakreslili velikonoční vajíčka.

Recept # 2:

Příprava soleného těsta pro modelování je smíchat 1½ šálku mouky se sklenicí soli a 125 ml studené vody. V malých porcích se přidává voda a těsto se hněte jako vareniki.

Recept číslo 3 (měkké pro řemesla):

Ve dvou sklenicích mouky smíchejte jednu sklenici soli a 125 až 130 ml vody (objem vody závisí na typu a druhu mouky). V tomto receptu je žádoucí položit 1 polévkovou lžíci krému na ruce s nízkým obsahem tuku, slunečnicového oleje nebo suché tapety (volitelně). Pro míchání homogenní hmoty můžete použít mixér nebo mixér.

Solené těsto pro modelování

S receptorem pro modelování můžete experimentovat, měnit poměr mouky a soli, dělat těsto více strmé nebo měkké, barevné nebo béžové. V něm, dokonce i pro pružnost, přidejte glycerin nebo hnětete na škrob. Pro lepší homogenitu zkoušky se mouka a sůl nejdříve smíchají a potom se do hotové suché směsi přidá voda.

V receptu na slané těsto pro řemesla nelze přidat:

 • mouka z palačinky - jinak těsto stoupne, když je suché, jako kvasnice na koláče a praskliny;
 • jodidová sůl - její velké granule se nemohou rozpustit a těsto bude v důsledku toho nerovnoměrné a rozpadne se;
 • teplou vodu - je lepší přidat studené (a nutně v dávkách 50 ml) a míchat po každém zakončení.

Solené těsto pro modelování

Recept na slané těsto pro modelování je vhodné provádět okamžitě malované. Zabraňuje kapalným barvám potravin, kvaše a akvarelu. Hluboká hnědá barva dává roztavenou čokoládu nebo kakao. Při malování je však třeba mít na paměti, že po sušení se těsto nutně lehčí a odstín se stává méně nasyceným. Proto při dokončení modelování musí být řemeslník lakován; pak jeho barva zůstane světlejší a nebude časem mizet. Kromě toho mohou být údaje z těsta natřeny a po vysušení barvami a kartáči.

Solené těsto pro modelování

Jaké nástroje a nástroje budou potřebné pro kreativní modelování testu soli:

 1. Skalka (tato položka je nejdůležitější!).
 2. Nůž (zásobník).
 3. Hřeben (potřebujete tvarovat koše).
 4. Tyč kuličkového pera (děrování otvorů a různých vzorků).
 5. Namačkané nože na řezání sušenek nebo hotovou sadu pro práci s plastinem.
 6. Knoflíky, sponky, korálky, prsteny, krajky a mnohem více, aby byly zajímavé a jemné tisky.

Obecně platí, že to přijde prakticky prakticky všechno! Mnoho věcí v domě může být použito pro otisk (dokonce i detaily ze směšovače). A také kuchyňské doplňky.

Pro sušení těsta se používají tři metody. První je sušení v troubě při teplotě nepřesahující 80 ° C0C po dobu jedné hodiny nebo déle (doba závisí na velikosti a tloušťce výrobku). Druhá metoda - sušení na baterii nebo pod slunečním zářením v přírodních podmínkách. Druhá metoda je delší, ale ne méně účinná. Metoda číslo 3 také navrhuje vysušit omáčky ze slaného těsta v troubě, ale položit je v studené troubě a poté postupně ohřát troubu na 1500C. Na stejném místě by se měly čísla vychladnout.

Solené těsto pro modelování

A nepleťte-li těsto po sušení na místech, které se nafoukly nebo popraskaly. "Solené těsto. Řemeslo může být opraveno! Tyto dvě potíže se vyskytují, když je mouka nesprávně vybrána nebo není sušení provedeno správně. Pamatujte, že čím jednodušší mouku, tím lépe to je pro modelování! Můžete získat raž a pšenici v nízké kvalitě. A výrobky můžete vysušit postupně, v troubě, vyhřívané na minimum nebo s mírně otevřenými dveřmi. Ale je lepší nechat řemeslo udělat vše samo o sobě. Pokud dojde k praskání po zbarvení, těsto není suché a mělo by být vysušeno ve vzduchu a drsnost by měla být vyhlazena brusným papírem a znovu namalována. Důvodem může být i nadměrná tloušťka výrobku. V tomto případě je přebytek převzat ze zadní nebo spodní části. Při sušení v troubě je třeba čísla pravidelně otáčet a rovnoměrně vysušit. Pokud se kus kusu oddělí, nesmí být nalepen; Je třeba vyrovnat nerovnosti a zakrýt ornamenty. Lepidlo je lepeno a přilepeno lepidlem PVA.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

39 − 33 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: