Quilling – květiny

Trendové trendy ručně vyráběných výrobků se stávají stále oblíbenějšími. Samotné výrobky (pohlednice, alba, suvenýry a dárky) jsou oceňovány mnohem vyššími než ty, které jsou v obchodě zakoupeny. Koneckonců, když byly vyrobeny, investovalo se nejen celý majetek, ale také částečka duše. Quilling - jeden z typů tohoto umění. To se také nazývá podání papíru nebo papírový filigrán. Quilling "Flower" je provedení kompozic (plochých a volumetrických) metodou kroucení dlouhých pásů papíru.

Červené květiny

Chcete-li provádět květinu v této technice, je to nutné barevné schéma. Podrobně popisují výkon práce krok za krokem. Quilling nevyžaduje drahé speciální nástroje. Když vytváříte květinové kompozice, jako jsou scrapbooking pohlednice, měli byste jen zbraní s pinzety, pinzety, nůžky, lepidlo, kompas, pravítko, šablony, tužku a samozřejmě i papír. Papír by měl být hustý a malovaný na určité barvě na obou stranách.

Červené květiny

Pásky papíru pro krájení přicházejí ve všech barvách a odstínech; matné, perleťové, lesklé, s dvojitým tónováním. Z nich jsou vyráběny spirály, které tvoří vzory a květiny. Nejzajímavější věc je, že quilling je velmi jednoduchá práce. Mistrovská díla jsou vytvořena z papíru, zabaleného do švů (špice, párátka, tenká tyč). Vyrábí se spousta takových spirál, a poté lisováním a lisováním se nastaví požadovaný tvar okvětních lístků, listů a kapek. Květinová schémata představují vzory, kterými jsou spirály částí slepeny dohromady.

Červené květiny

Pokračování hlavní třídy "Květiny" dohlížet na práci. On také vám řekne, jak si připravit papír, pokud není možnost koupit speciální. Obvykle se však dělí pásy o délce 30 až 50 cm a o šířce 0,2 až 1 cm. Pro jeden výrobek jsou vyžadovány segmenty různých velikostí a květin. V důsledku toho jsou na koncích papíru lepeny dohromady nebo lepeny na list papíru. Vytvořené květiny mohou být jak nezávislé kompozice, tak ozdoby pro karty, fotorámečky a balíčky pro dárky. Na základě techniky provedení barvy jsou také vyrobeny novoroční články z papíru.

Chcete-li se pokusit vytvořit vlastní květiny v brnění techniky, použijte hlavní třídy nabízené níže. Pokud se na první pohled zdá, že takové květy jsou obtížné a časově náročné, věřte, že tomu tak není, hlavní věcí je zvládnutí počátečních základů a ve vašich rukou se začnou dělat první umělecké díla.

Takže první třída mistrů - jednoduchá květina v technice quilling pro začátečníky.

Materiály a nástroje potřebné pro práci:

- oboustranný barevný papír nebo hotová sada pro stočení;

- lepidlo PVA;

- jednoduchá tužka;

- vládce;

- pinzety;

- nůžky;

- dřevěný párátko nebo dřík;

- korálky - perly.

Popis práce.

První fáze. Za prvé, je třeba udělat polotovary pro zabavení. Pokud nemáte speciální sadu, stačí se oboustranný list barevného papíru a tužkou a pravítkem, kreslit na něj stejné pásmo, dlouhé třicet třicet-třicentimetry široký a pět až šest milimetrů. Pak je jemně nůžky nůžky.

Quilling - květiny

Druhý stupeň. Nyní si vezměte dřevěný párátko nebo špachtle a netlačte na něj jeden z pruhů. Dále vysuňte výslednou spirálu ze základny (špalku nebo párátko) a nechte ji trochu klouzat, takže průměr obrázku se změní na přibližně šest milimetrů. Zbývající okraj pásu je přilepen na vytvořenou spirálu kapkou PVA lepidla.

Třetí fáze. Pomocí výše uvedené technologie udělejte pět přesně to samé spirály. Přesně tolik z nich je zapotřebí k vytvoření jediné květiny v technice quilling.

Quilling - květiny

Čtvrtá etapa. Dále vezměte jednu vyráběnou spirálu a použijte kleště pro její stlačení proporčně ze dvou protilehlých stran, abyste získali tvar "Lodi", viz obrázek níže.

Quilling - květiny

Pátá fáze. Po dokončení všech okvětních lístků postupujte k sestavení květiny. Chcete-li to provést, rozsáhle mažete jeden okraj každého okvětníčku s lepidlem PVA a spojte dva plátky nejprve naproti sobě a pak ještě tři.

Šestý stupeň. Zatímco lepidlo na květ, vyrobené v technice quilling není suché, se pinzeta s jedním perlou korálek a umístit do středu - to bude vykonávat funkci středu. Všimněte si, že pokud jednoduše připojit úhledně připevnit korálek ve středu květu zůstane plochý tvar, i když trochu úsilí a trochu tlačit korálky, okvětních plátků jako prizakroyutsya a dělat to velký.

Quilling - květiny

Sedmé fáze. Musíte prostě nechat lepidlo úplně vyschnout a práce na vaší první květině, vyrobené v brnění, skončí.

Poté, co dělal spoustu drobných květů, můžete vytvořit krásné trojrozměrné kompozici ve formě desek nebo obrázky, a dokonce i takové květiny mohou být použity k vytvoření handmade klenoty, nebo aby doplnily karty, vyrobený vlastníma rukama.

Quilling - květiny

Druhá mistrovská třída je chlupatá kytka v brnění.

Květiny vyrobené v technice papíru-kroucení - quilling, nemusí nutně sestávat ze samostatných spirálových částí, můžete také udělat další možnosti. Například, chlupaté, objemné květiny, které jsou často doplněny quilling kompozicemi, a tak dělat jistou rozmanitost v nich. Takže pro jejich výrobu budete potřebovat následující nástroje a materiály:

- listy oboustranného barevného papíru;

- vládce;

- jednoduchá tužka;

- Papírový nůž na papír;

- dřík nebo obyčejný dřevěný párátko;

- nůžky;

- lepidlo PVA.

Popis práce.

První fáze. Nejdříve si vezměte listy z barevného papíru a nakreslete pás, pět a deset milimetrů široký a třicet milimetrů dlouhý, s pravítkem a jednoduchou tužkou.

Druhý stupeň. Dále pomocí pravítka pod pravítkem pečlivě řezte listy barevného papíru na proužky. Řadit je podle jejich tloušťky a barvy.

Třetí fáze. Dále vezměte pásek papíru o tloušťce 10 milimetrů a hustě vysekněte na jednu stranu, aniž by dosáhl opačného okraje tří nebo čtyř milimetrů, což vede k získání papírového okraje. Stejně jako u ostatních pásů podobné šířky.

Quilling - květiny

Čtvrtá etapa. Dále se jeden pás šířku papíru pěti milimetrů (nařízněte je není nutné), například modrou barvu a PVAC lepidlo na takovouto s jednou hranou pásu-třásněmi, například růžová.

Pátá fáze. Po úplném vyschnutí lepidla můžete začít vytvářet květinu. K tomu se odebere špici nebo párátko a těsně obalit to dva pásy slepené, a začne navíjet by měla být šířka pás pěti milimetrů, hladký přechod na proužek s hustou hranami, o šířce deset milimetrů. Takže máte květu s hustým hladkým středem a chlupatými lístky. Nezapomeňte vložit okraj pásky na tvořenou květinu, jinak to prostě rozkvete.

Quilling - květiny

* * *

Quilling - květiny

Můžete také vytvořit zcela chlupatý květ bez hladkého středu. K tomu je nutné společně lepit dva identické pásy papíru o šířce deseti milimetrů, které jsou na jedné straně vyříznuty jako okraje a poté je podle výše popsaného principu pevně zakroutit. Zde můžete experimentovat s dlouhými řezy na každém pásu nebo s barvou, takže budete vždycky mít originální a unikátní květiny.

Quilling - květiny

Třetí mistrovská třída je smyčkovaná květy v technice krácení.

Motýlí květiny vyrobené v technice quillingu jsou velmi jemné a křehké, někdy je dokonce těžké si představit, že jsou vyrobeny z papíru, zkuste a vytvořte něco takového.

Pro práci budete potřebovat:

- tenké proužky barevného (dvoustranného) papíru o šířce asi čtyři milimetry;

- speciální prošívaná rohožka vyrobená z lepenkové fólie s lepeným vrcholem s milimetrovým papírem;

- lepidlo PVA;

- kolíky.

Popis práce.

Detail kapičky.

První fáze. Se dvěma jehlami označte velikost prvního závěsu na speciální pracovní podložce a obalte jej kusem papíru s lepidlem, jak je znázorněno na níže uvedené fotografii - závěs je připraven.

Quilling - květiny

Druhý stupeň. Pak ještě jedním kolíkem změřte délku další smyčky a nakreslete papírovou pásku. Znovu jej připevněte lepidlem.

Quilling - květiny

Třetí fáze. Stejným principem udělejte ještě dvě smyčky a dokončete výrobu smyčky - kapičky.

Quilling - květiny

Detail letáků.

První fáze. Nyní pokračujte v vytváření druhého typu podrobností. Pro tento účel, speciální podložka vkoly čtyři kolíky, z nichž dvě jsou umístěny na stejném řádku ve vzdálenosti od sebe dva a dva centimetry naperekrest také kolineární dva centimetry od sebe (viz. Na fotografii níže).

Druhý stupeň. Dále vezměte další papírový pásek a zabalte jej mezi kolíky, jak je znázorněno na obrázku níže, a okamžitě upevněte lepidlem.

Quilling - květiny

Třetí fáze. Sbírejte tři smyčky dohromady shora s jiným otočením, které také zajistí lepidlem.

Quilling - květiny

Detail je připraven!

Quilling - květiny

Detail okvětní lístky.

První fáze. Tato část je provedena podle principu předchozího, nazvaného "list". Začíná pracovat následuje z toho, že na speciálním koberečku, který se drží na kříži, stejně jako detail listů se čtyřmi piny. A potom přidávejte další dvě, jak je vidět na fotografii.

Druhý stupeň. Dále zabalte pásek papíru na formuláři vyrobeném z čepů, vždy upevněte jednotlivé otáčky kapkou lepidla.

Quilling - květiny

Třetí fáze. Omotat všechny smyčky podél vrcholu jedním společným otočením pásku papíru a konečně fixovat část lepidlem.

Quilling - květiny

* * *

Quilling - květiny

Takže máte tři různé části provedené v technice smyčkování. Dále, tím, že vložíte svou představivost, můžete z nich sestavit širokou škálu květin, kombinovat je s prvky spirálovitého krácení. Takové květy lze na základně vložit s koncovou částí, díky níž budete mít nádherný panel, obrázek, pohlednici apod., Nebo je můžete sestavit v trojrozměrném tvaru.

Když jste se naučili, jak vytvořit širokou škálu květin v technice quillingu, můžete vytvořit z obvyklých pásů barevného papíru své vlastní neuvěřitelně krásné věci, které mohou zdobit váš dům, diverzifikovat interiér a dokonce doplnit váš módní obraz.

Jaké věci můžete dělat v technice quillingu, řeknete nám naše četné mistrovské třídy publikované na tomto webu.

Přejeme Vám hodně štěstí a tvůrčího úspěchu!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 11 = 20

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: