Polimer kilden yapılmış çiçek bileklik. Adım adım ana sınıfı

Önceki derslerimde nasıl karışacağımı gösterdim gül çiçek, Bu derste çiçeğin görünümünü biraz değiştirdim ve başka bir modelleme tekniğini uyguluyorum.

Çıkışta üretilecek çiçekler, çok sayıda karmaşık yaprakları olan büyük, muhteşem bir çiçeğe benzeyecektir. Her bir petalın şekli ve dokusu ile kalıplama sırasında pahalı aletler kullanmadan oynamak, ancak sadece doğaçlama araçları ve avuçlarınızı kullanmak çok ilginç. Böyle büyük çiçekler ile bilezikHem ilkbaharda hem de yaz aylarında elinize bakmak çok avantajlı olacaktır.

Modelleme ve montaj için aşağıdakilere ihtiyacımız var:

1. iki tonda Polimer kil: pembe ve açık yeşil;

2. Oklava;

Bir top ile 3. Stack;

4. Bir yıldız şeklinde kesici;

5. Bıçak;

6. Bir iğne ile bir yığın;

7. Weiner veya küf, tercihen damar yaprağının bir dokusu ile iki taraflı;

8. Plastikler için vernik;

9. Zincir, bağlantı halkaları, kilit ve uzatma.

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçekleri ile bir bilezik nasıl yapılır:

1. Pembe plastiği çıkarın. Çiçeklerin oluşumu için taze ve çok yumuşak bir plastik almak daha iyidir. Küçük bir damlacık pembe renkli bir kil oluşturun, parmaklarınızla düzleştirin ve sol avucunuzun ortasına yerleştirin.

Polimer kil çiçek toka

2. Yığını topla toplayın ve damlacıkyı inceltin, plastiği farklı yönlere göre rasgele sırayla gerdirin ve kenarlarını daha eşit olmayan şekilde, taç yaprağı daha zarif hale gelecektir.

Polimer kil çiçek toka

3. Petalı cildin yüzeyinden yavaşça çıkarın ve elinizden ilginç bir parmak izinin petalın arkasında kaldığını görün. Bu doku ile, çiçekler yeni bir şekilde oynayacak. Bir çiçeğin yaratılması için, büyüklükte farklı taç yaprakları yaratmamız, daha küçük olanların içeri girmesi ve büyüklerin çiçeğin dış katı boyunca ilerlemesi gerekir.

Polimer kil çiçek toka

4. Pembe renkli polimerik bir kilden ince bir damla oluşturur. Etrafında ilk küçük taçyaprağı sarın, öyle yapın ki gözyaşı şeklindeki çekirdeğin etrafındaki taç eğrileri.

Polimer kil çiçek toka

5. Görünüm ile size uyan üç boyutlu bir çiçek elde edene kadar çekirdek etrafındaki yaprakları daire içine alın. İç yaprakların daha küçük bir boyutta alındıklarını ve arttıkça daha büyük çapta daha büyük taç yaprakları alındıklarını unutmayın.

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

6. Bir "kuyruk" biçimindeki fazla plastik ilk önce parmakla inceltilmeli ve bir bıçakla kesilmelidir. Kesimin yatay olarak mükemmel şekilde düz olduğundan emin olun. Bir bilezik oluşturmak için, 1 cm'den başlayarak en büyük boyutu 2,5 -3 cm olan biten, farklı boyutlarda 7-9 çiçek yapmalısınız.

Polimer kil çiçek toka

7. Broşürler "göz" ile oluşturulur, yani. Farklı şekil ve boyutlarda olmalılar. Bir parça yeşil plastik parçayı sıkın ve önce bir damla yapın, daha sonra ince ve yaprak gibi görünmesini sağlamak için parmaklarınızla düzleştirin. Yaprağı, kaplama veya kalıbın yüzeyine koyun ve kaplamanın ikinci kısmını ya da parmaklarınızla aşağı doğru bastırın, böylece damarların dokusu plastiğe aktarılır.

Polimer kil çiçek toka

8. Her bir kağıda belirli bir eğriliği ve kenarlarda hafif bir dalgalanma verin ve tabii ki, fırında boşlukları fırına göndermeden önce fırında delikler açmayı unutmayın. Çiçekleri ve yaprakları fırına koy.

Polimer kil çiçek toka

9. Pişirdikten sonra çiçekleri soğumaya bırakın ve alt tarafını dekore etmeye devam edin. Yeşilin polimer kilinden küçük bir top haline getirin ve kesimin yerini örtün.

Polimer kil çiçek toka

10. 3-4 mm kalınlığında bir macun makinesinde yeşil tabakayı dışarı çıkarın ve çiçek boşlukları alabildiğiniz kadar çok parçaya yıldız şeklinde bir kesim yapın

. ŞEKİL 12

Polimer kil çiçek toka

11. Topu, kesilen yeri kapladığımız ve fırınlanmış çiçek yüzeyine doğru iyice bastırdığımız yeşil bir yıldızla kapatın.

Polimer kil çiçek toka

12. İğne veya kürdan ucunu kullanarak yıldızın yüzeyindeki damarların taklitine basın.

Polimer kil çiçek toka

13. Kavurmadan önce, gülün arkasından delikler açtığınızdan emin olun. Çiçekleri fırında pişirin.

Polimer kil çiçek toka

14. Çiçekler ve yapraklar yakıldıktan sonra su bazlı vernik ile kaplanmalıdır. Bitmiş üründeki iş parçalarını toplamak çok basittir - tüm deliklerde bağlantı halkalarını takarsınız ve bunları zincirlerin bağlantılarına sabitleyerek sürekli olarak çiçekler ve yapraklar arasında değişir. Zincirin son bağlantılarında, aynı bağlantı halkalarından monte edilen kilit-çantanı ve uzatma kablosunu takıp kelepçeleyin.

Büyük ve hacimli renkler ile bilezik hazır!

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Polimer kil çiçek toka

Yazar: Rusalina

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

12 − 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: