Tığ. Ajur şortu. Adım adım fotoğraflarla ana sınıf

Yaz gardırobunun en uygun ve en uygun özelliklerinden biri şort. Zamanımızda, çok çeşitli kumaş ve desenlerden farklı bir tarzın şortlarını bulabilirsiniz. Bugün size nasıl örgü öğreteceğiz ajur hafif şortkroşe, Plajda yeri doldurulamaz - plaj şortları.

Bu şortları örmek için ihtiyacımız olacak:

  • 2 numaralı kanca
  • beyaz renk iplik "iris".

Tığ. Ajur şortu

Örme tığ işi şort tığ işi - ana sınıf

Çalışmanın başında, kalça eklemlerinin çıkıntılı mafsalları seviyesinde karnın çevresi ölçülür. Tabii ki, yüksek bel ile şort yapmak istiyorsanız, karın birkaç santimetre daha yüksek ve ölçebilirsiniz. Göbeğinizin çevresi 70 cm diyelim. Şimdi 72 santimetre uzunluğunda bir hava halkası zinciri örüyoruz. Şortun giyilmesini ve çıkarılmasını kolaylaştırmak için iki santimetre eklenir.

Tığ. Ajur şortu

Ardından, kancayı son döngüden çıkarın ve zincirin ilk döngüsüne yerleştirin ve bağlantı kolonunun uçlarını bağlayın. Zincirin kıvrılmadığını dikkatlice izleyin, aksi takdirde sıralarınız "spiral" ile örülecektir.

Tığ. Ajur şortu

Şimdi deseni aşağıdaki şekle göre bir daire şeklinde öreceğiz:

1 satır: kanca döngü 1 Air üçüncü Nakida ile kaldırılmasında 3 hava döngüsü, Nakida ile 5 sütun kanca döngü üçüncü bir hava yastığı döngü ikinci kanca döngü Nakida 1 kolon, tek bir hava yastığı döngü tekrar 5 sütun Döngü ve tekrar orijinalinden üçüncü döngüde bir kroşe ile 1 sütun. Deseni satırın sonuna kadar tekrarlayın. Böyle bir desen alacaksın:

Tığ. Ajur şortu

2 numara 3 kaldırma için hava döngüsü, Nakida önceki satıra sahip sütunlarda Nakida ile 5 sütun, Nakida önceki satıra sahip tek bir sütunda Nakida 1 kolonu (aralarında 1 hava döngü yapmak), Nakida ile tekrar 5 sütun Nakida ile sütunlarda Bir önceki satırda (1 hava döngüsü ile), yine bir satırda bir tığ ile 1 sütun, bir önceki satırın tığ işi ile.

Tığ. Ajur şortu

3 aralık: 3 hava döngüsü Nakida olmayan destekler arasındaki Nakida ikinci hava halkası olmadan 1 çubuk tekrar 3 hava döngüsü yeniden Nakida olmadan 1 bar Nakida dördüncü hava köprüsü olmayan üçüncü hava çevrim ve daha sonra tekrar üç adet hava döngüsü ve bir sütun, 5 dikiş, Nakida önceki satırın kolonların Nakida birinci hava bir sonraki döngü "fan" olmadan sütun 1. Deseni satırın sonuna kadar tekrarlayın.

Tığ. Ajur şortu

Sıra 4: kaldırılmasında 3 hava köprüsü (Nakida Nakida olmayan döngülerin beş hava bir önceki satıra, tek bir hava yastığı bir halka aynı döngüde sc 1 kolonu, iki hava köprüsü 1 bar tepe noktası "kemer" birinci tepe noktası 1 kolon bir üst bir önceki satırda, havadan döngü 4, kolon 1, üç ilmek "kemerli" Nakida üç üçüncü hava döngüsünün bir önceki satırın "kemerler", iki devre hava). Deseni, parantez içinde satırın sonuna kadar tekrar ederiz.

Tığ. Ajur şortu

Sıra 5: kaldırma 3 hava döngüsü (Nakida bir önceki satıra bir önceki satırın 4 dikiş, iki hava köprüsü kolon döngüde Nakida olmadan 1 bar arasında Nakida tepe "kemer" ile 5 sütun (V-şekilli desen), 2 hava köprüsü, önceki satırın (V-şekilli desen), 2 hava döngü) ile sc sc döngü sütundan bir sütun 1. Deseni, parantez içinde satırın sonuna kadar tekrar ederiz.

Tığ. Ajur şortu

Bu deseni tuval tamamen kalçaları kaplayana kadar örüyoruz. Bu modeli almalısın:

Tığ. Ajur şortu

Deseni birkaç kez örteriz, ancak bitmiş olması zorunludur, yani, tüm desen satırlarını dikeriz. Şimdi "pantolon" örme için şort ayırmak için 10-15 hava döngüler dikeriz.

Tığ. Ajur şortu

Daha sonra elde edilen zinciri tığ işi olmayan bir sütunun yardımıyla şortun diğer tarafındaki zıt noktaya bağlayın.

Tığ. Ajur şortu

3 hava döngüsünü yapıyoruz ve bacakların deliklerinden biri boyunca önceden verilmiş bir desen üzerinde bir desen örmeye devam ediyoruz. 2-3 tam desen örüyoruz.

Tığ. Ajur şortu

Eğer bir "pantolon bacak" provyazhete kez diğer bacak açıklıkları için iplik takmak ve daha sonra ikinci "pantolon bacak" için desenli bağladılar.

Tığ. Ajur şortu

Her iki "pantolon" hazır olduğunda, ipliğini yırtıp, şortun karşı kenarına, yani kemere takın. Bir kroşe ile 1 satır sütun öreriz.

Tığ. Ajur şortu

gibi örme kayışın sonraki dizi aşağıdaki gibidir: kaldırılmasında 4 hava döngü, sütun 4, iki sc, 10 dikiş ile, 4 kolonu üzerinde iki sc, 10 dikiş ile. Deseni satırın sonuna kadar tekrarlayın.

Tığ. Ajur şortu

Son sıra kazıklarla örülür.

Tığ. Ajur şortu

Plaj şort tığ işi hazır.

Plaj şortlarını tığ işi. fotoğraf

Tığ. Ajur şortu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

79 − 71 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: