Noel Baba origami tekniği kağıttan. Fotoğraf ile ana sınıfı adım adım

Belki de, hiçbir Yeni Yıl tatili bu karakter olmadan geçemez! Noel Baba! Çocuklar onu gerçekten seviyorlar. Bu nedenle, onları Noel Baba şeklinde şekiller yapmaya davet edebilirsiniz. Bugün onlardan birini yapacağız. Noel Baba kağıttan yapılmış origami tekniğinde yapacağız.

Noel Baba origami tekniği kağıttan. Fotoğraf ile ana sınıfı adım adım
Bu makale tam anlamıyla birkaç dakika sürecektir. Bu, bu etkinlikten memnun olacak çocukları çekmeyi mümkün kılar!

Bu rakamları yapmak için ihtiyacımız olacak:
  • kırmızı kâğıt;
  • makas;
  • siyah ve kırmızı işaretleyicileri.

Noel Baba kağıttan nasıl yapılır: ana sınıf

Kırmızı kağıt yoksa, mavi veya mavi kağıt alabilirsiniz.
Kırmızı sayfadan, eşit bir kareyi kesin. Kağıt bir tarafta kırmızı, diğeri beyaz olmalıdır. İlk karenin büyüklüğü, gelecekteki rakamın istenen büyüklüğüne bağlıdır. Büyük bir desteğe ihtiyacınız varsa, o zaman kare büyüktür.
Şimdi bu kareyi bir üçgene ekleyin. Yani, çapraz olarak bükülür. Tüm köşeleri birleştirmek çok önemlidir. İyi parmaklar harcıyoruz, kırışıklıklar yapıyoruz.

büyükbaba frost kağıt
Ardından kareye geri dönün. İş parçası, katlama çizgisi dikey olarak hareket edecek şekilde döndürülmelidir. Yani, bir eşkenar dörtgen oluşur.
Bir üçgen oluşturan bu katlama çizgisine sağ tarafı katlayın.

büyükbaba frost kağıt
Sonra aynı şeyi sol tarafla yapıyoruz. Şimdi bir elmasa benzeyen bir şekle sahibiz.

büyükbaba frost kağıt
Şimdi iş parçasını kendinize daha yakın bir beyaz üçgenle çevirin. Alt köşeyi olabildiğince uzağa kaldırın. Üst köşeye kadar. Kapağı netleştirmek için iyice ütüliyoruz.

Kağıttan dede bir buzlanma nasıl yapılır
Şimdi büyük parça geriye eğiliyor, böylece köşe neredeyse iş parçasının alt tarafına ulaşıyor. Küçük bir mesafe bırakalım. Sakallı olacak.

Kağıttan dede bir buzlanma nasıl yapılır
Şimdi kapağın kenarını yapalım. Parçayı biraz aşağı katlayın. Tam anlamıyla bir milimetre. Bu eleman kalın olduğu için iyi ütüleme.

Kağıttan dede bir buzlanma nasıl yapılır


Şimdi yan parçaları geriye doğru bükün, üçgen bir şekil oluşturun. Bu eylemden dolayı figürümüz duracak.

Kağıttan dede bir buzlanma nasıl yapılır
Sadece kırmızı keçeli bir kalemle burun çizmeye devam eder ve gözler siyahtır. Gözleri 2 nokta biçiminde ve burun şeklini oval şeklinde yapabilirsiniz.
Bu çok kolay ve hızlı formda figürler yapabilirsin Noel Baba kağıttan yapılmış origami tekniğinde! Bu rakamlar iş yerinde evi veya ofisi dekore edebilir. Ayrıca tatil için hediyelik eşya olarak da kullanılabilirler. Şenlikli bir atmosfer ve ruh hali yaratmaya yardımcı olacaklar! Ve hala Yeni Yıl tatili bir Noel ağacı olmadan yapmaz, origami tekniği ile kağıttan kendiniz yapabilirsiniz, deneyin, ilginç.

Kağıttan dede bir buzlanma nasıl yapılır

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: