Stromy Bulharska. Kaštany! Část 8

Moji drahí! Viděl jsem něco velmi krásného a nepochopitelného)) Sdílím fotky s vámi a později si napíšu, co to je.

stromy Bulharska

stromy Bulharska

Kaštanový kůň - strom, který je široce používán pro úpravu parků a zahrad. Místo narození kaštanů je balkánský poloostrov, odkud se rozšířili téměř po celém světě. Proto je jasné, proč strom preferuje teplé a vlhké klima. V Bulharsku kaštany kvetou v důsledku teplého klimatu před květnem. V přírodním prostředí preferují divoké kaštany podél svahů po horách podél břehů řek. Kaštany jsou běžné v Asii, ve Spojených státech a prakticky v celé Evropě.

Zajímavé je, že ve Francii je gaštan tak ctili Francouzi, že rok od roku oslavují slavnost na jeho počest. Jméno částí kaštanu je přesně stejné jako u většiny stromů. Kaštan má korunu, květy, ovoce, kmen, větve a silný kořen.

Kaštan odkazuje na monoecious, opadavé rostliny bukové rodiny. Průměrná výška rostliny je 30-50 m. Kufr kaštanu je zarostlý, tmavě hnědý. Listy jsou spirálovité - dvouřadé. K dnešnímu dni je známo více než 10 druhů kaštanů.

Každý, kdo někdy viděl kvetoucí kaštany, je nepravděpodobné, že zapomene na tento skutečně fascinující pohled. Na vrcholu kvetení je celá koruna stromu pokrytá sněhově bílými svíčkami - květenství.

Bílé květy s růžovým odstínem jsou shromážděny u kaštanu v dlouhých vzpřímených pyramidálních květenstvích a dosahují délky 15 cm. Podívejte se na tento kaštan (foto), strom, jak můžete vidět, brzy začne kvetoucí. Kaštanové ovoce jsou ve formě třívrstvých krabiček, pokrytých ostnatými třmeny, uvnitř kterých zrají semena kulaté hnědé barvy.

Krása kvetoucích kaštanů zpívala mnoho básníků. ««Rozpovid »o stromu kaštan lze nalézt také v ukrajinském folklóru a literatuře. Zajímavé je, že první zmínka o kaštanu, která přežila až do dnešních dnů, lze nalézt ve starověké řecké legendě. Podle ní jednoho dne Amor přihodil náhodou šíp a upadl do jiného srdce. Zklamaný jeho neúspěchem se obrátil k bohyni Venus a ona mu pomohla. Rozptýlila se na zemi kouzelné semena, z nichž rostly stromy zdobené svíčkami, aby osvětlovaly zemi v květnových nočních hodinách, a to v době, kdy Ampédová intenzivně vypouští své šípy.

Chcete-li svým dětem ukázat, jak vypadá strom kaštan, popis pro děti tento strom se snadno nachází v dětských knihách o botaniích.

Kaštan je považován za symbol moudrosti, prozřetelnosti a moci. Je schopen chránit před zlým pohledem, udržovat čistotu a bojovat s pokušeními. Mnoho lidí bylo vyrobeno, aby nosily kaštanové ovoce ve svých kapsách jako amulet chránící před zlými kouzly a nešťastnými lidmi. Také pomocí kaštanového ovoce lze provádět čištění prostor z negativních účinků.

A víte, jak vyrůst kaštan? Strom není na půdě náročný, ale zároveň potřebuje hodně slunečního světla k plnému růstu a rozvoji. Můžete vyrůst kaštan s pomocí ovoce nebo sadby. Druhá možnost je samozřejmě mnohem jednodušší a spolehlivější. Sazenice rostlin na podzim v jamkách s hloubkou 50-60 cm, takže bazální krk byl nad zemí. K fixaci sazenic doporučujeme vyrobit speciální dřevěné podpěry. A nezapomeňte na sazenice izolovat na zimní padlé listy nebo dřevěné piliny.

Strom kaštanu je považován za jeden z nejkrásnějších stromů v období kvetení, ale stojí za zmínku, že vůně kaštanových květů je pro včely velmi atraktivní, takže je považována za jednu z dobrých rostlin medu. Kaštanový med má mnoho užitečných vlastností. Má uklidňující účinek na nervový systém, odstraňuje kožní vyrážky, pomáhá s angínou, nachlazeními, pneumonií, gastritidou.

Hojivé vlastnosti kaštanu

Co jiného je strom kaštanu známý? Popis léčivých vlastností kaštanu lze nalézt i ve starověkých rukopisech. Použijte ji jak uvnitř, tak i zvenčí. Konský kaštan má schopnost posílit stěny krevních cév, což je důvod, proč se široce používá k léčbě křečových žil, tromboflebitidy, vředů na nohou, hemoroidů. Tinktura kaštanu se používá k léčbě mononukleózy, revmatismu, dny, lymfagranematózy, adenomu prostaty.

Léčebné vlastnosti jsou ovoce, listy a květy kaštanu. Mnoho druhů gaštanů se používá k výrobě léků. Pamatujte, že každý lék na bázi kaštanu musí být pod dohledem lékařů. Nadměrné a nekontrolované užívání léků na bázi kaštanu může způsobit pálení žáhy, nevolnost, zvracení. Kontraindikace k použití gaštanu jsou atopická zácpa, nepravidelný menstruační cyklus, hypertenze, gastritida, těhotenství a laktace.

Ovoce z kaštanu mají astringentní, protizánětlivé, tonické vlastnosti. Doma, na základě barev kaštanu, můžete připravit tinktury, krémy, odvarky, čaje. Kaštan je také široce používán v homeopatii. No, jak vidíte, všechny části kaštanu mají léčebné vlastnosti a jsou široce používány v oficiální lidové medicíně.

Marroni - jedlé kaštany, lišící se od ostatních odrůd kaštanu s velkým a neobvykle sladkým ovocem. Voda jedlého kaštanu je Asie. Současně by v žádném případě neměli jíst plody kaštanu koně, protože mohou způsobit těžkou otravu se smrtelným následkem.

Z plodů jedlého kaštanu připravte všechny druhy dezertů, omáček, sušenek. Málokdo to ví gaštanové ovoce použitý pro přípravu piva, který má léčivé vlastnosti.

Po mnoho let plody kaštanu zachránily rolníky a chudé před hladem, a tak byly pojmenovány jako "chléb pro chudé". Pro dnešní den v nejznámějších a nejkrásnějších restauracích v jídelníčku najdete jídla s kaštany.

Na závěr chci říci, že s pomocí vyhledávacího dotazu podle "obrázek kaštanu"Najdete zde velké množství obrázků, ilustrací z knih, stejně jako fotografie zobrazující krásné kaštany.

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

stromy Bulharska

O tom, jak kvetou kaštany, můžete přečíst zde: Kde a kdy vznikají kaštany? Fotografie kaštanových květin

S úctou, Ekaterina Ianová

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

59 − = 53

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: