Rostliny a květiny Bulharska. Husa cibule

Dobré odpoledne, dnes vám o tom povíme husa-cibule, to jsou malé květiny, které jsou rozptýleny po celém Primorsky parku od března do konce dubna, pak jsou nahrazeny jinými květinami!

husa-cibule

Husa cibule - jeden z časných kvetoucích trvalých cibulovitých rostlin, což je rodina rostlin lilie. Venku je velmi podobný blízkému příbuznému ptačího chroustu, pouze v tom druhém nejsou květy žluté, ale bílé. Květy husí cibule jsou ve tvaru tulipánu, shromážděné v květenstvích umbellate. Maximální počet barev v jednom květenství je 7 ks. Je třeba poznamenat, že rostlina je zcela nenáročná a roste dobře jak na slunci, tak ve stinných místech.

Kořen rostliny představuje cibule. Počet žárovek v každém druhu může být odlišný. Například housková cibule je malá, má dvě žárovky, zatímco žlutá cibule má pouze jednu cibuli. První květiny je možné vidět již na začátku března, hned po roztavení sněhu. Výška rostliny nepřesahuje 20 cm. Plody jsou třívrstvé plátno, uvnitř které se shromažďují malé semena.

První obrázky, housková cibule, v níž je zobrazena anatomická část, lze nalézt v knize německého botanisty Jacoba Sturma, vydaného v roce 1796.

Mělo by být vyjasněno, že většina z nás zná známý název rostliny - husí cibule. Popis vnějšího vzhledu rostliny vyprodukoval anglický botanik Thomas Gage, na jehož počest oficiálně v botanice se cibulka ptáků nazývá gay.

Rostou jako v loukách, okrajích, polích, silnicích, v lesních traktátech a také na svazích hor. Díky své dekorativnosti si housovou cibulku všimli amatérští pěstitelé, kteří ji pěstují v květinových lůžkách. Jeho kultivace nepředstavuje zvláštní obtíže.

Divoké rostliny rostou na zahradních plochách, které nejsou horší než kultivované rostliny. Propagujte husí cibuli vegetativně tím, že oddělíte dceřinné cibule, které jsou hojně tvořeny v blízkosti centrální mateřské cibule. Mohou být vysazeny jak na jaře, tak na podzim.

Kvety - husa cibule v Bulharsku nejsou považovány za ohrožené druhy, ale v Rusku jsou zahrnuty do Červené knihy přírody Leningradského kraje a Smolenského kraje.

husa-cibule

Rostlinná cibulka se odkazuje na ephemeroidy a geophyty, to znamená, rostliny s krátkým vegetačním obdobím, které tráví většinu svého života pod zemí. Ve skutečnosti patří do této velké skupiny všechny cibulovité rostliny. V květnu až červnu ovoce dozrává, po němž zemře vzdušná část rostliny.

Husa cibule je jiná lidé nazývají žlutou sněženku, žlutou kvetou, cibulkou cibule, cibulkou, malým toblakem, žlutým gusatníkem. Pokud si myslíte, jeden z věna lidu, dávno na začátku jarní louky a pole jsou pokryty koberci žluté květy této rostliny. Přemísťování divokých hus, návrat z odlehlých zemí, letěl na pole v celých hejnech, aby si užívali čerstvou trávu a odpočinuli si z únavného letu.

Ale nejen husy jako ona, na jaře jí s potěšením a dobytkem. Nezbavujte mu pozornost a včely, které přitahuje sladkou vůni, proto je považován za dobrý med. Tak výroba medu v rostlině je 10-12 kg. chutný med od 1 hektaru.

Husí cibule - jedlá rostlina, který obsahuje vitaminy C, E, PP, B, jód, síru, keratin, esenciální oleje z česneku a organické kyseliny. Jeho listy a žárovky mají charakteristický česnekový zápach, přibližně stejný jako vůně divokého česneku známého všem. Bohaté na minerály a vitamíny listy jsou běžně používané pro přípravu jarních salátů, masových a rybích specialit, sendvičové pasty, stejně jako koření pro polévky a boršč.

V neposlední řadě se doporučuje použít husí cibuli jako preventivní opatření proti nedostatku vitamínů. Žárovky nekonzumují jídlo, ačkoli po krátkém tepelném ošetření jsou jedlé. Tak např. Před mnoha lety rolníci v hloupých letech shromažďovali rostliny společně s žárovkami, sušili je a pak se přidávali do chlebového těsta.

Existuje více než 100 druhů husky, které rostou v mírných zeměpisných šířkách Eurasie. Také husí cibule byly objeveny botaniky v severní Africe. Husa z hovězí cibule je považována za jeden z nejběžnějších druhů. Méně obyčejná husí cibule je malá, husa je načervenalá.

Husa cibule nejen krásný vzhled, ale také našel uplatnění v lidové medicíně. Decoctions na jeho základě jsou používány pro léčbu epilepsie, výpotek, hepatitida, astma, dropsy, žloutenka. Používá se také k léčbě sklerózy a normalizace metabolismu. Během chladu se doporučuje, aby z žárovek vyndal med z medu.

Externí k léčbě ran a kožních onemocnění tvoří komprese z kaštanových strouhaných žárovek. U varných vývarů používám jak květiny, tak žárovky. Je třeba poznamenat, že k jejímu použití neexistují žádné kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti vůně česneku.

Našel cibulovou cibuli a použil v kosmetických procedurách. Dlouho před vznikem šamponů používaly ženy a mladé dívky cibulky rostliny k přípravě vlasových balzámů. Také to bylo přidáno do masky obličeje, míchání s medem, kuřecím vejcem.

Navzdory skutečnosti, že existuje mnoho receptů na lidovou medicínu založenou na houskové cibuli, dnes se nepoužívá v oficiální lékařské praxi a farmakologii.

Husa cibule, fotka které vidíte, bylo natočeno za slunečného počasí, takže všechny květiny od něj jsou zcela odkryté. Při oblačném počasí av pozdním odpoledni mohou být květy květin zřídka vidět otevřené.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

22 + = 27

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: