Bourgas nebo Varna? Kde je lepší odpočívat a žít?

A přesto, co je lepší Bourgas nebo Varna? Odpověď na tuto otázku bude každá osoba, neboť ten nebo ten sněhulák má svou vlastní vizi pohodlného odpočinku a také má svůj vlastní názor. Za prvé navrhuji porovnání některých vlastností města Varna a Bourgas. Myslím, že pomohou správné volbě pro mnohé, kteří se rozhodli navštívit Bulharsko.

varna nebo burgas

varna nebo burgas

Co je lepší než Burgas nebo Varna?

O Váhu jsem už hodně řekla, ale dnes chci zůstat podrobněji o městě Burgas, abyste o tom měli představu. Bez ohledu na to, která z měst je lepší - Varna nebo Burgas, odpočinek v Bulharsku jistě nezůstane bez dojmů.

Burgas je páté největší město Bulharska. První osídlení Římanů v této oblasti pochází z 1. století nl, během této doby se podařilo zanechat mnoho stop jejich existence na území moderního města. Pláže města vás určitě potěší nejen čistotou, ale také zábavou zábavou.

Zde máte možnost vrstveného ATV, vodní banán, jachty a moře čluny, sestoupí z vysokých tobogány, knižní výlety lodí, a obecně se bavit na pláži kaváren a restaurací. Pokud se rozhodnete odpočinout v Burgasu bez poukázky, tak jako ve městě Varna máte možnost pronajmout si byt pro celou rodinu.

Pamatujte na to pronájem bytu na předměstí Burgasu může být mnohem levnější než v centru města, tato výhoda se těší velké množství turistů, protože peníze získané na rozdíl v pronájmu bytu mohou být použity pro jiné účely. Autobusy z Burgasu do dalších měst Bulharska cestují po celý den. Takže přijíždějící do Burgasu můžete kdykoliv jít do libovolného města v Bulharsku, abyste viděli památky. Vzdálenost mezi Burgasem a Varna je 136 km. Výlet autem z Burgasu do Burgasu trvá asi hodinu a půl.

Památky města Burgas

A jaké jsou památky Burgasu? Ve městě Varna už víte, které turistické atrakce přitahují turisty. Památky Burgasu jsou zajímavé, i když jejich mnohem méně než ve Varně. Ve městě máte možnost navštívit Muzeum archeologie a přírodních věd, historické muzeum Burgasu, starobylé osídlení "Akve Kalide".

Ve městě se také nachází velké delfinárium, park s vodními atrakcemi a památkami. Ve všech případech je pro účely spravedlnosti třeba poznamenat, že město má přírodovědné muzeum, ve kterém se shromažďuje velká sbírka etnografických exponátů, včetně výšivky, malby, oblečení starých Bulharů.

V Burgasu bylo velké množství hotelů postaveno brzy, připravené přijímat návštěvníky kdykoli během roku. Podle některých informací jejich počet překračuje 50 kusů. Je nejlepší si objednat pokoje v hotelu Burgas předem.

Také máte možnost navštívit v Burgasu světoznámé věže nebo zříceniny pevnosti Pirgos, které byly postaveny ve středověku. Navzdory jejich věku jsou dokonale zachovány až do současnosti a nejlepší fosilní materiály nalezené na zříceninách pevnosti spadají do historického muzea. Až dosud probíhají archeologické vykopávky v oblasti pevnosti. Ve městě Burgas, stejně jako ve městě Varna spousta minerálních pramenů.

Burgas lázně, postavené pár metrů od léčebných pramenů, jsou dnes považovány za symbol města Burgas. Přes čas jsou budovy dobře zachovány a přitahují turisty a vědce našich dob. Přírodovědné muzeum nezanechává lhostejné ty, kteří se zajímají o přírodní zdroje, flóru a faunu regionu. V něm můžete vidět více než 200 druhů ryb Černého moře, stejně jako unikátní rostliny, které jsou pod ochranou. V Burgasu je také filharmonie, divadelní divadlo a opera. Od roku do roku shromažďují velké množství turistů, kteří nejsou lhostejní k klasické hudbě.

Stejně jako v jiných bulharských městech v Burgasu po celý rok procházíte všemi druhy výstav a festivalů, kde můžete vidět spoustu zajímavých věcí.

Nicméně, v první řadě moře je to, co turisté cestují v Bulharsku. Přes to, že vzdálenost od Burgas do Varna malé, mělo by to být poznamenáno Moře ve Varně je teplejší než v Burgasu pořadí 2-3C. Současně v zimě ve Varně prakticky nevzniká žádné srážky, zatímco od prosince je Burgas vystaven silným sněhovým srážkám. Pro ty, kteří rádi vychutnávají "zlaté písky" světlé barvy, je nejlepší vybrat si pláže ve Varně.

Pobřeží Burgas je pokryto pískem tmavě hnědé barvy, který je spojen s jednotlivými minerálními horninami, zejména s velkými ložisky magnetitu. Oblast Burgas je mnohem horší než Varna. Varna je zvláštní město s četnými vinutími ulicemi a utopenými v zeleni stromů. Burgas je zase mnohem mladší než Varna a od něj se liší poměrně mladou architekturou.

Spolu s moderními výškovými budovami v Burgas je velký počet památek architektury, které přitahují turisty ze všech zemí. Jednou z těchto památek je katedrální kostel svatých Cyrila a Metoděje. Mimochodem, Cyril a Metoděj jsou považováni za nejznámější svaté ve městě, protože jsou považováni za zakladatele abecedy.

Na různých internetových zdrojích stále existují spory o tom, co lepší město, Varna nebo Burgas. Zábava v těchto městech má své vlastní charakteristiky. O tom nicméně nikdo nebude hádat.

Pokud budete cestovat autem bez pomoci silničářů, pak "Varna - Bourgas " budete potřebovat v této věci. Mapa najdete na internetu.

Ale co společenský život a rekreace v těchto městech? Varna je považováno za mladší město určené pro dynamické lidi. Ve Varně se nachází velké množství diskoték, barů, restaurací, klubů. Bourgas je statický, impozantní a s měřeným rytmem života město, ve kterém není místo pro spěch a hekticitu. Někteří turisté poznamenávají, že Burgas je město vesnického typu s charakteristickým způsobem života. Pro ty, kteří hledají dobrodružství a čerstvé emoce, není v tom nic co dělat.

S ohledem na ve Varsku je v tomto ohledu mnohem více vyhlídek. Jak mnoho lidí uvědomuje, kteří se přestěhovali do trvalého bydliště ve Varně, není problém najít práci ve městě pro lidi jakékoli specializace.

Chcete-li se přestěhovat do trvalého bydliště v Bulharsku, pak mějte na paměti ve městě Varna jsou ceny nemovitostí o něco vyšší než v Burgasu. Pokud chcete koupit levné bydlení, pak je to samozřejmě lepší v Burgasu. Abychom tedy plně pochopili, co se děje, které město je lepší - Burgas nebo Varna, měli byste navštívit toto a další město a své vlastní zkušenosti, abyste cítili, kde se cítíte pohodlněji.

Z hlediska životního prostředí je Varna vzduch je mnohem čistší než v Burgasu, protože v tomto městě provozuje chemička a rafinérie, které nejenže znečišťují ovzduší, ale také obklopí město kouř a saze. Smogy a pachy chemického závodu z Burgasu často dosahují hranic Varna.

Kolik z Burgasu do Varna?

Kolik z Burgasu do Varna potřebujete trávit čas závisí především na druhu dopravy, který dostanete. Můžete se dostat z jednoho města do druhého autem, taxíkem, autobusem nebo vlakem. Cestující obvykle upřednostňují místní autobusy. Takže v průběhu let se vyvinulo, že v Bulharsku železniční doprava není populární.

Rozvrh autobusu Varna - Burgas, stejně jako ceny za dálkové lety lze nalézt na oficiálních stránkách autobusového nádraží ve Varně. Ve Varně jsou dvě velké autobusové nádraží - centrální autobusové nádraží a autobusové nádraží "Mladost".

varna nebo burgas

Centrální autobusové nádraží ve Varně se nachází v samém centru města na bulváru "Vladislav Varnenchik" 158. Autobusy z hlavního autobusového nádraží Varna do Burgasu chodí 5-6krát denně. Navíc na cestě, kterou volají ve všech osadách, což značně prodlužuje dobu trvání cesty. Opravdové vstupenky budou muset koupit stojící v sestavě. Cena jízdenky je asi 15 lev.

Pokud jste z nějakého důvodu neměli čas koupit jízdenku u pokladny, můžete to udělat přímo v autobusu od řidiče. Ve vzdálenosti 300 m od hlavního nádraží se nachází soukromý autogar (autobusové nádraží) "Mladost". Autobus Varna-Burgas prochází každou hodinu od 7:00 do 19:00, takže není absolutně žádný problém dostat se z jednoho města do druhého.

Kromě pokladny a čekárny je v budově autobusového nádraží k dispozici snack bar, úschovna zavazadel, toaleta a kanceláře cestovních kanceláří a dopravních společností. V přední části autobusového nádraží je parkoviště pro auta, kde za 2 lůžek můžete zaparkovat vůz po celý den.

Také se můžete dostat z vlaku do Burgasu po železnici, ale v tomto případě budete muset provést transplantaci, což není velmi výhodné, zejména pokud cestujete s dětmi.

Mnozí by měli zájem vědět, kolik se provádí transfer Varna - Burgas. V podstatě dopravci přijdou v oblasti 1 lev za 1 km. To je výlet z Varna do Burgasu, který vás bude stát asi 130-140 leva. Navzdory skutečnosti, že jízda taxíkem bude stát víc než výletní autobus, má mnoho výhod, včetně rychlosti a pohodlí cesty. Doporučuji, abyste při přepravě velkou zavazadlovou nebo dětskou cestou využili služeb transferu.

Většina řidičů taxíků dobře ví rusky a prochází památkami, které o nich rádi mluví. Tímto způsobem se nejen rychle dostanete k cíli, ale také získáte další automatickou prohlídku.

O koupi nemovitostí ve městě Varna, Burgasu nebo v jakémkoli jiném městě Bulharska je nejlepší kontaktovat realitní kancelář. I přes to, že oni berou procento, s jejich pomocí nákupu bydlení bude stát několikrát levnější.

Toto je takové krásné a tajemné Bulharsko. Varna nebo Burgas a které z těchto měst je lepší, je to na vás, všechny informace byly podány pro informační účely.

Foto. Varna

varna il bourgas

varna il bourgas

varna il bourgas

varna il bourgas

varna il bourgas

SCF Černomořské vysoké plavidla Regatta 2014. Varna. Bulharsko

regatta Varna 2014

regatta Varna 2014

Výstava medu ve Varně

varna nebo burgas

S úctou, Ekaterina Ivanová

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: