Technika malowania

Na różnych witrynach, aukcjach - spotykamy wiele pięknych malowanych szklanych stojaków na świece, wazony, talerze itp. Ale czy kiedykolwiek myślałeś, że to naprawdę takie piękno możesz zrobić samemu w domu?

Dziś poznamy takie gatunki jak technika malowania szkła. malarstwa szklane mogą być podzielone na dwie główne części, które różnią się od siebie materiałów, etapy procesu malowania, a wynik końcowy: techniki malowania na powłoce szklanej (matowa) kolorów; technika malowania na szkle z użyciem farb przezroczystych (witrażowych).

malowanie na szkle

Etapy pracy są różne dla każdego z nich. W pierwszym przypadku - malowanie na szkle techniką farbami akrylowymi w istocie nie różni się od pracy z akwarela, gwasz i innych rodzajów farb. Farby można mieszać jak chcesz, nakładają się na siebie, tworząc cień, średnie tony, miękkie odcienie. Jeśli są bardziej lub mniej doświadczony artysta, nie będzie trudne do pracy w technice malowania farbami akrylowymi szkła. Jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę w dziedzinie artystycznej, trzeba najpierw zbadać ogólne zasady pracy z farbami, nauczyć się podstaw rysunku.

W drugim przypadku - najpierw na szkle ze specjalnym ołówkiem lub markerem, rysuje się wyraźny kontur obrazu. Następnie za pomocą konturówki wzdłuż konturu nakładana jest cienka linia reliefowa. Wnętrze rysunku pokryte jest przezroczystymi farbami do szkła.

Jeśli używane kolory wymagają opalania, konieczne jest umieszczenie pracy na chwilę w piekarniku, podgrzanej do temperatury określonej w instrukcji dotyczącej farb.

Technika malowania na szkle - nie tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ale to nie znaczy, że nie trzeba go przyjmować dla początkujących. Jeśli istnieje pragnienie - spróbuj, a może kiedyś będziesz nazywany mistrzem tej sprawy!

Jeśli nadal zaczynasz - zalecamy przejrzenie klasy mistrzowskiej do pracy nad tym rodzajem malowania.

Również nie mniej interesujące jest Chińska technika malowania. Nazywany jest również malowaniem na tkaninie - batiku. Jest to jedna z trzech starożytnych chińskich metod ręcznych kolorowych, wielokolorowych tkanin.

Chiński obraz

Dzięki tej metodzie malowania na tkaninie używa się wosku. Wosk nakłada się na granice wzoru, co zapobiega mieszaniu farb. Jako motywy rysunku używane są figury geometryczne i obrazy ludzi, kwiatów, ptaków i zwierząt. Po nałożeniu farb, tkaniny pozostawia się do całkowitego wyschnięcia. Następnie tkaninę dokładnie przemywa się gorącą wodą, która rozpuszcza wosk.

Chiński obraz

Tutaj rozważaliśmy takie interesujące rodzaje obrazów. Wybierz siebie, co będzie dla Ciebie bardziej interesujące i rozpocznij swoją podróż, ucz się i próbuj tego, co lubisz! Życzymy przyjemnej pracy i głównego sukcesu w Twojej firmie!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

38 − = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: