Ażurowa przepaska na tańce wschodnie, szydełkowana. Schemat i opis

Drodzy piloci, w naszych licznych artykułach powiedzieliśmy już, jak zawiązać szydełko, spódnicę, spódnicę, strój kąpielowy, a także wiele innych niezbędnych i pięknych rzeczy. Kontynuując ten temat, pragniemy podzielić się z Wami tajemnicą stworzenia przepaski na biodra przeznaczonej do uprawiania tańców orientalnych.

Muszę powiedzieć, że dziś jest wiele dziewcząt, dziewcząt i kobiet, lubią różnorodne tańce i potwierdzają to, różne szkoły tańca i studia, na przykład klub dla dorosłych tańczących w Moskwie w Parku Kultury. Dlatego ta dzianina może być dość popyt, a ponadto szal ten może być stylowym dodatkiem do każdej damskiej garderoby.

A więc dziane koronkowe biodro chusteczka na szydełku do tańca orientalnego.

Ażurowa przepaska biodrowa

Do pracy potrzebujemy:

- pięćdziesiąt gramów cienkiej, merceryzowanej przędzy bawełnianej;

- Hak szydełkowy nr 2;

- małe złote koraliki do dekoracji;

- igła z gwintem szpuli.

Opis pracy według kroków.

Muszę przyznać, że ta chusteczka jest bardzo lekka w działaniu, więc podobnie jak w przypadku szalików ażurowych opisanych w jednej z naszych lekcji mistrzowskich, można ją odnieść do kategorii dziewiarskich dla początkujących.

Krok pierwszy. Zaczynają robić na drutach przepaska na biodrach z tym, że wybieramy łańcuch pętli powietrza równy obwodowi bioder plus pięćdziesiąt centymetrów.

Krok drugi. Następnie dziergamy główną tkaninę chusty składającą się z łuków łańcuchów sześciu pętli powietrza. Aby przymocować takie łuki, będziemy na co szóstej pętli powietrza z poprzedniego rzędu za pomocą pojedynczego paska bez szydełka.

Krok trzeci. Kolejny rząd będzie również dziergany z łukami składającymi się z sześciu pętli powietrza, z których każda będzie mocowana w środku łuku poprzedniego rzędu za pomocą jednej kolumny bez szydełka.

Krok czwarty. Wszystkie kolejne rzędy będą dziane podobnie jak pierwsze dwa, tylko na krawędziach musimy wykonać jednolite nacięcia, aby nasz szalik przybrał kształt trójkąta. W tym celu korzystamy z poniższego schematu.

Ażurowa przepaska biodrowa

Krok piąty. Owijamy gotowy produkt wzdłuż dwóch krótkich, identycznych boków chusty według wzoru wskazanego na Schemacie 2, oraz najszerszej części chusty według wzoru na Schemacie 3.

Krok szósty. Po przygotowaniu chustki szyjemy go na krawędzi małych złotych koralików.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

17 − 16 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: