Kağıttan yapılmış bir gül. Bir ana sınıfı Quilling

Gül, tüm çiçekler arasında her zaman özel bir konumda olmuştur. Yüzyıllar boyunca insanlar gülleri sevdi ve onlara saygı gösterdi. Ve birçok yaratıcı insan bu görkemli çiçeği yakalamaya çalıştı. Resmedildiği anda: ipek kurdele ile boyamadan nakışlara. Güller kraliyet amblemleri üzerine kartpostallar üzerine boyanır. Chaucer, Shakespeare, Omar Hayam gibi büyük şairlerin şiirlerinden ve şarkılarından oluşuyorlardı. Hiçbir şey için güller duyguları sembolize eder: sevgi, arkadaşlık, sevgi ...

Öyleyse neden quilling tekniği ile kağıttan gül yapmıyorsunuz? Örneğin, çalışmasıyla birlikte vereceğimiz Helen Walter, kağıt şeritlerden gül üretimini üstlenmekle memnundu. Eğer ilgileniyorsanız, kağıttan bir gül nasıl yapılır, sonra ana sınıfımızı inceleriz.

Kağıttan yapılmış bir gül. Bir ana sınıfı Quilling

Kağıt güllerin bir bileşimini yapmak için, 3 ve 10 mm genişliğinde şeritler gerekecektir. Bir kompozisyon 11 * 15 cm ölçülerindeki bir mukavva levha üzerine yapılır. Aşağıdaki parça ve elemanlar, kağıttan alınan renk şemasına göre bu malzemelerden yapılır:

  1. Çiçek - 10 mm genişliğinde sarı ve 20 cm uzunluğunda bir kağıt banttan bükülür; Çiçekler 6 adet yapılır (daha fazla olabilir).
  2. Yapraklar - "göz" şeklinin içine kıvrılmış 10 cm uzunluğunda ve 15 cm uzunluğunda, yeşil ve 3 mm genişliğinde bir bant parçası için; 7 büyük ve 24 küçük yaprak yapılır.
  3. Sapları - onlar 1.5 (2 adet), 3 (5 adet), 5 (1 adet) ve 9 cm (1 adet) uzunluğunda yeşil ve kahverengi renk basit bir şerit gerektirir.

Quilling Rose aşağıdaki gibi yapılır:

- 10 cm genişliğinde ve 20 cm uzunluğunda bir kağıt şerit kesilir ve ucu iğnenin yuvasına yerleştirilir veya ince bir çubuk üzerine sabitlenir.

- Bant, iğneye 3 kez dönerek, tutkal damlacıkları ile dönüşleri sabitler.

- Daha sonra bant 90 açıyla bükülür0 Kendine doğru, bir dönüş yapılır ve bir zil ile yerleştirilir, böylece alt kenar sopayla sıkı bir şekilde oturur.

- Dönüş tutkal ile sabitlenir ve aynı şekilde yeni dönüşlerin bükülmesi ve bandın kademeli olarak bükülmesi devam eder ve bant tamamen yerleşene kadar tüm dönüşleri yapıştırır.

- Bandın ucu çiçek altından döndürülür ve yapıştırılır. İş parçası, kuruyana ve düzelene kadar iğnede kalır, böylece zarar vermeden çıkarılabilir. Belki bazı yerlerde iplikleri yapıştırmak gerekli olacaktır.

Gül hazır. Ayrıca nasıl bir gül yapılacağını öğren, bir sonraki fotoğrafa söyle.

Kağıttan yapılmış bir gül. Bir ana sınıfı Quilling

Kağıttan yapılmış bir gül. Bir ana sınıfı Quilling

Ile biter "Kağıt Gül" ana sınıfı bileşimin montajı. İlk olarak, 9 cm'lik en uzun sap, karton tabanına yapıştırılır. Her iki taraftan sonra - iki daha kısa ve ayrıca kahverengi. Daha sonra, küçük yeşil saplar sıkışır, kahverengi saplardan ayrılır. Yeşil sapların uçlarında büyük bir yaprak bağlı. Diğer tüm yapraklar, gövdelerin sol ve sağındaki çiftler halinde rastgele yerleştirilir, böylece 5 yapraklı ve iki yapraklı iki sap bulunur.

Kağıttan yapılmış bir gül. Bir ana sınıfı Quilling

Güller, Helen Walter'ın eserinin orijinal görüntüsünü örnek alarak, kahverengi sapların uçlarına yapıştırılır.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: