Bebek bezden yapılmış. “Anne için Koruyucu Melek”. Adım adım fotoğraflarla ana sınıf

Anne! En yakın ve en sevgili kişi. Her zaman yakın ve üzüntülü ve sevinçlidir. Annene kişisel bir meleği hediye et - onu tüm talihsizlerden koruyacak ve iyi bir ruh hali verecek.
Oğlunun veya kızının kendi elleriyle yarattığı hediye ile herhangi bir annesine dokunulur. Bu çalışma ilkokul çocukları, ilkokul çocukları için faydalı olacaktır. İş, Anneler Günü arifesinde veya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yapılabilir.

Rus halkının kendi şanlı tarihi ve zengin gelenekleri var. Bebek bezleri kendileri tarafından yapılan, kendilerine ve ruhlarına bir parçası yatırım. Onlar korundular ve nesilden nesile aktarıldılar.
Belki de bu yüzden bazılarının talihsizliğe karşı bir gardiyan gibi özellikleri vardır. Biri Melek bebek. Üretimi kolaydır, ancak aynı zamanda çok orijinal ve zariftir. Bir insanı kötü büyülerden ve şeytani gözlerden korumak için özellikleri.
bez bebek
Ihtiyacınız olacak:
  • patiska beyaz veya pembe (dikdörtgen 24x50 cm ve kare 15x15 cm), kanat örgü veya dantel (kare 15x15 cm) için bez,
  • bir etek için kumaş brokar (dikdörtgen 6x12 cm),
  • iplik sarı saç rengi (20 cm kadar 20 iplik),
  • Halo ve süs eşyaları için örgü,
  • beyaz iplik,
  • iğne,
  • makas.

bez bebek

Bezden bebek yapma sırası - bir melek: bir ana sınıf

Göveyi biz yapıyoruz.
Beyaz veya pembe renkli dikdörtgen bir bez alırız, uzunluk boyunca ikiye katlanırız ve bir tüpe bükülür. Tüpü iki yerde bandaj ediyoruz.

bez bebek
Kafa ve tutamaklar için aynı rengin bir karesini alırız. Kıvrılmış tübül, köşegenin ortasına yerleştirilmiş, çapraz olarak yerleştirilmiştir.

bez bebek
Köşeyi kendimize doğru büküyoruz.

bez bebek
Elimizdeki köşeleri içeri doğru doldurup sargılarız.

bez bebek
Kıvrımları yavaşça önden çıkarın. Daha yuvarlak bir kafa için, pamuklu veya sintepon koyabilirsiniz. Ürünü önce boyun çizgisi boyunca ve sonra belde bantlıyoruz.

kendi elleriyle bebekler kumaştan yapılmış


Taban hazır.
Kanat yapıyoruz.
Kanatlar için bir kare ya da kare şeklindeki bir ızgarayı alırsak, bir köşegen uzanırız, bir dikişle dikeriz "bir iğne" ve birlikte çekeriz.

kendi elleriyle bebekler kumaştan yapılmış
Meleğin arkasına kanatları dikin veya yapıştırın.

kendi elleriyle bebekler kumaştan yapılmış
Kafayı süslüyoruz.
Saçlar için gereken dikişler için (yaklaşık 20 cm uzunluğunda, örgülerin uzunluğuna bağlıdır). İplikleri 5-6 cm uzunluğunda, birbirine yakın, iğnenin arkasıyla dikilen ya da yapıştırıcı "Süper Moment" e yapıştırılmış dar bir kumaş parçası üzerinde yatıyoruz. Kumaşı saç ile kafasına dik ve örgüleri ör.

kendi elleriyle bebekler kumaştan yapılmış
Pigtailler yaylarla süslenebilir. Örgüden bir hale getirip saça tutturuyoruz.
Bir etek dikeriz.
Etek için kumaşı alırız. Alt bir dantel ile süslenebilir, dikiş "dikiş bir iğne" ile dikiş. Kenarları dikin ve bir silindir alın.

kendi elleriyle bebekler kumaştan yapılmış
Eteğin üst kenarı, "iğneyi ileriye doğru" bir dikişle birleştirilir ve bebek üzerinde sabitlenir.
Biz meleği süslüyoruz.
Dar bir örgü, bebeği boyun çizgisi boyunca sıkı bir şekilde çapraz olarak göğsün üzerine bağlayacak ve bel üzerine bağlayacaktır.

kendi elleriyle bebekler kumaştan yapılmış
İpliklerden gelen çapraz kıllar sadece form oluşturma rolünü değil, aynı zamanda önemli bir anlam taşıyordu: eski günlerdeki eğik haç, doğurganlığın bir işareti olarak işlev gördü. Yüz, irade ile yapılır. Göz ve ağız yerine boyanmış veya yapıştırılmış boncuklar olabilir. Çocukların hayal gücüne güvenin. Meleğin eteğin altında duran bir karton silindiri yerleştirebilirsiniz.
Bez Bebek - anne için koruyucu melek hazır! Meleğin sizi çocuk elleriyle tutmasını sağlayabilir!

Yazar: Kurkova Oksana Aleksandrovna, birincil sınıfların öğretmeni, 

MBOU Okulu Ek 20, Ekaterinburg

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

73 + = 78

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: