Barbie bebek kendi elleriyle

1959 yılında yaratılan Barbie bebek, hala çok popüler. Ve sadece çocuklarda değil. Örneğin, koleksiyoncular için, aynı zamanda düşünülen bir nesnedir. Barbie, her kızın düşlediği bir rüyadır. Ebeveynler, mümkünse, bu bebeği çocukları için almaya çalışırlar. Ama eğer kaprisli, balerin, atlet ve hemşire ya da denizkızı koleksiyonunda bir Barbie varsa? Sonuç kendini gösteriyor - kendi elleriyle bir bebek yapmak!

Barbie bebek kendi elleriyle

"Barbie bebeklerin elleri" ana sınıfı

Barbie'nin yeni, özgün bir versiyonunu yapmak zor değil. Bunu yapmak için yetenekli bir tasarımcı ya da sanatçı olmayın. Tabii ki, kendinize Barbie'nin en doğru kopyasını yapma görevini belirlerseniz, o zaman çok fazla zaman ve para harcamalısınız ve çok fazla çaba harcamalısınız. Fakat fikirler çok daha basit. Polimer kil veya paçavra bebeklerinden yapılmış bir bebeğin bir çeşidi olabilir. Prensipte, çocuklar neyin yapıldığını umursamazlar. Esas olan, sonucun çocuğunuz gibi olmasıdır. Self-made bebekler pratiktir (vicdan yapılırlarsa!), Cozy ve insanlardan farklı olarak, yaşlanmazlar, bu yüzden birden fazla jenerasyonla oynanırlar. Mağazalarda bebek yapımı için özel malzemeler ve hatta bireysel yardımcı öğeler (peruklar, gözler, ayakkabılar, kıyafetler) bulunmaktadır. Değil, özellikle rahatsız etmezsen, her şeyi kendin yapabilirsin!

Barbie bebek kendi elleriyle

Için Barbie bebek kendi elleriyle daha uzun sürdü ve onunla oynamak mümkün oldu, çünkü daha kolay ve daha dayanıklı bir malzeme seçmek için gerekli. Plastik veya soğuk porselenlerden genellikle dekoratif amaçlı ürünler üretilir, bunlar raflarda tozlanır ve çocuk oyunlarında pratik değildir, çünkü davet edilmediklerinde ezilebilirler. Örneğin bir bebek için, tuzlu bir hamur mükemmeldir. Su, un ve tuzdan 0.25: 1: 1 oranında (bardaklarda ölçülür) yapılır. Hamur basit ve ucuz bir seçenektir; ve oyuncak bozulursa, her zaman bir oyuncakla hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Alternatif olarak kil alternatif olarak kullanılabilir. Gerçekten porselen benzeri bir malzeme ile çalışmak istiyorsanız, bunu bir gliserin, PVA tutkal, nişasta, krem ​​ve su karışımı ile değiştirebilirsiniz.

Bebek, yazarın gördüğü formda seçilen materyalden kalıplanır ve şekillendirilir. Yüksek veya düşük, tombul ya da ince olabilir ... Bebek için tüm detayları ayrı ayrı kalıplayabilir ve sonra bunları bir araya getirebilirsiniz; veya tek bir bütünün kalıplanması için. Bundan sonra, bitmiş ürün sıcak bir odada veya bir fırında kurutulur. Ayrıca iş parçası akrilik, guaş, sanatsal vernik ve diğer boyalarla boyanabilir. Hamurda, her türlü boyayı önceden karıştırıp, istediğiniz şekil ve renk ayrıntılarını hemen elde edersiniz, daha sonra bebeği önce ten rengi altında boya ile kaplamayıp sonra da detay ekleyerek boyayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, bir dalış elbisesi içinde bir Barbie kefal veya Barbie yapmak için uygundur. Taban hazır olacak, yüz ve makyaj kalacaktır.

Barbie bebek kendi elleriyle

Shityo bebekler Barbie - ayrıca harika bir seçenek. Bir bebek dikmek için, paketleme ve saç ipliği için bir bez, pamuk veya sintepon gerekir. Desenler kâğıt üzerinde yapılır: baş için büyük bir daire çizilir, gövde yuvarlatılmış köşeleri olan bir dikdörtgen şeklinde yapılır; El ve ayaklar bir defada eller ve ayaklar ile çekilir. Desenlerde, kurumsal renk kumaşı üzerinde bir kesim yapılır. Kafanın detayı ipliğin kenarı boyunca "dökülür", ortada pamuk yünü toplanır ve iplik bir kaç dikiş halinde sabitlenir. Sonuç istenen büyüklükte bir toptur. Ona göz boncukları dikilir, bir iplik saçından, bir ağız ve bir burun keçeli kalemlerle çizilir. Barbie'nin kafası hazır.

Kollar ve bacaklar için detaylar çiftler halinde kesilir, yanlardan içe doğru katlanır ve birlikte dikilir. Daha sonra iş parçaları söndürülmüş ve sintepon ile doldurulmuştur. Gövde de doldurulmuş; ancak çerçevenin içine sokulmalı, böylece başın ağırlığına dayanabilir ve genel olarak bebek stabil bir görünüme sahipti. Baş gövde ile bağlanır; dikişli bacaklar ve eller. Çok renkli bezlerden, güzel kıyafetler yapılır. Bez bebek tamamlandı.

Barbie bebek kendi elleriyle

Bir soru daha: bebek saçı nasıl yapılır? Sonuçta, her malzemenin kendi yaklaşımına ihtiyacı vardır. En kolay yol, hazır iplik ya da malzemeyi satın almaktır. Ve her zamanki örgü iplerini alabilir ve bir fantezi saç modeli yapabilirsiniz. Eğer, demek pasta "Barbie bebek kendi elleriyle", saçı kuyruğa tutturmak veya bir tel örgü ile sabitlemek ya da bebeğin kendisi ile aynı materyalden saçını kör etmek daha iyidir (bu durumda kısa bir saç kesiminin taklit edilmesi veya karotun altında olması en uygunudur).

Tüm bu seçenekler iyi. Ama onlar oldukça ilkel. Ve bebekler, bebekler bacaklarını ve kollarını büktüğünde, kafa eğildiklerinde ve dönerken bunu severler. Evde, böyle bir kopyasını yapma süreci oldukça karmaşıktır ve yazarın belirli bir beceri ve büyük bir sabrı olmasını gerektirecektir. Ve nasıl menteşeli bir bebek yapmak, ama aynı zamanda basitleştirilmiş. Burada, ne kadar zor ve ne düşünürse düşünün, hazır plastik bir plastik bebek ve plastik yapıştırıcıya, özel kancalara, ince bantlara ve el yapımı eşyalar için bir kiteye ihtiyacınız var. Bebek "parçalar" için sökülür ve her biri üzerinde, kafam karışmamak için bir işaret yerleştirilir. Parçalar dikkatlice parçalara ayrılır ve her biri sıcak plastik yapıştırıcı ile doldurulur ve hazırlanan özel kancalar her iki taraftan sokulur. Tutkalın tam kürlenmesini beklemek gereklidir.

Süs kütlesinden menteşeler yapılır, ince bir örgü iğnesi ile delinir ve fırında 100-120 sıcaklıkta "pişirilir".0Tamamen katılaşana kadar C. Ve şimdi elde edilen bebek parçalarını ince lastik bantlar yardımıyla birleştirip, kancalarla sabitleyerek ve menteşelerden geçerek yapabilirsiniz. Barbie hazır. Oynamaya başlayabilir! Sadece Barbie için bir kıyafet almak için var ve o hazır! Her ne kadar öğrenmiş olsalar da Barbie bebek dikmek nasıl tilde, bunun için tüm giysiler de, bir iplik ve bir iğne ile yapılabilir. Ve örme yapmayı sevenler, Barbie mücevherleri ve aksesuarları için ilişki kurabilirler.

Barbie bebek kendi elleriyle

Eğer soru hakkında düşündünüz: nasıl kendi elleriyle bir Barbie bebek yapmak için? Sonra önerilen seçeneklerden herhangi biri "Master class. Bebekler bunun için harika. Ve sadece becerileriniz ve gayretleriniz üzerinde, sonuçların ne kadar güzel olduğuna bağlı olacak! Çocukları sürece dahil etmeyi unutmayın, işi ilginç bir oyuna dönüştürün. Ve çocuktan en sonunda ne almak istediğini tartış. Beraber malzeme seçin, bir çizim çizin, kıyafet için kanatlar hazırlayın ... Belki de bebek yapımı hobiniz olacak ve hediye olarak sunulan güzel modellerle akrabalarınızı ve dostlarınızı memnun edeceksiniz.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: