Oluklu kağıt ağacı

Oluklu kağıttan çiçek ağacı - Bu harika bir güzellik el sanatları. Ve bunları yapma yeteneği ile herkesi paylaşmak istiyorum. Bir çiçekli ağacın üretimi için ana sınıf prensip olarak kağıt mendillerinden veya peçetelerden ve sıradan renkli kağıtlardan yapılabilir. Genel olarak, her şeyden eve gelen elden. Çocukları bile yaratıcı sürece bağlayabilirsiniz. Onlar daha sonradan ağacın yazılacağı çiçeklerle başa çıkabiliyorlar. Çocuklar görevle kolayca başa çıkabilir ve çok zekayla sevinir. Sonuçta, o çok güzel!

Oluklu kağıt ağacı

Için oluklu bir bomdan bir ağaç yapmakagi, ihtiyacınız olacak:

 1. oluklu kağıt;
 2. gazeteler (taç için papier-mache temeli oluşturmak için);
 3. Papier-mâché için form (içi boş açılan plastik veya seramik top, pişirme için özel form, küçük ağaçlar için tenis topları veya diğer);
 4. tutkal;
 5. kırtasiye bıçağı ve makas;
 6. pot için karton veya kalın kağıt;
 7. Toprak;
 8. yemek filmi;
 9. peçeteler (bagajı sarmak için);
 10. Kök tabanı için eski sap veya sap;
 11. guaş.

Oluklu kağıt ağacı

Çiçek ağacı veya oluklu kağıttan mutluluk ağacı (aynı zamanda denir) papier-mâché yapmak için başlangıç ​​noktasından başlar. Baz formun çevresinde, gazetelerin sulu ve seyreltilmiş tutkal tabakalarından tabakalar toplanır. Ancak katmanları uygulamadan önce, formu bir gıda filmi ile örtmek daha iyidir, böylece gazeteler buna yapışmaz. Gazeteler 3-4 kat olarak yazılır ve kalıp üzerinde kurumaya ayrılır. Sonuç, yeşilliklerin rengini taklit eden yeşil guaş ile boyanması gereken bir toptur.

Bir varil yapmak için, eski bir sap, küçük bir tahta çubuk (kürdan) veya metal bir çubuktan (kuronun boyutuna bağlı olarak) bir çubuk alın. Ayrıca bagaj için bir peçete ihtiyacınız olacak. Bir demet halinde bükülür ve bir çubuk üzerine sarılır. Uçlar yapıştırıcı ile sabitlenmiştir.

Papier-mâché ve bagajın taçları birbirine bağlı. Bunu yapmak için, kovanın içine kovanın takıldığı ve yapıştırıldığı bir delik yapılır. Bagaj gouache kahverengidir.

Oluklu kağıt 10 cm genişliğinde şeritler keser ve kenarlarında saçak keser. 5 cm'lik dar bantların yanı sıra sağlam kalır. uzunluğu boyunca iki dar ve geniş şeritlerle birbirine yapıştırılır ve tığ veya quilling için özel bir alet kullanarak, dar bir şerit ile başlanarak, bir çiçek içine bükülmüş. Uçlar yapıştırıcı ile sabitlenmiştir. Bu şekilde elde edilen her yoğun rulo düzgün bir şekilde düzleştirilir ve bir çiçek haline getirilir. Bir ağaç için, farklı renkteki çiçekleri (örneğin, sarı çekirdekli beyaz) veya tek renkli olarak sarabilirsiniz. Ayrıca bir ağaç için, çiçeklerle aynı şekilde "bulanık" ya da daha sık saçaklı ve çekirdekli olmayan rüzgarlar alabilirsiniz.

Oluklu kağıt ağacı

Bitmemiş ağaç, kil üzerine dikey olarak yerleştirilir ve yavaş yavaş "giyinme" ye başlar. yaprakları ve çiçekleri taklit kartonpiyer ekli ruloları çiçekler ve "Fluffy" temelinde tutkal kullanın. Birbirlerine yakın konumlandırılmışlar, böylece serbest boşluklar yok.

Gövde ile taç hazır ve oluşturulduktan sonra bir pot yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için karton veya ağır kağıda ihtiyacınız olacak. Bir silindirin kıvrıldığı bir şerit kesilir. Aynı malzeme bir daireyi, silindirin çapına eşit çapı ve 10 mm genişliğinde iki dar şeridi keser. Bu şeritler görsel kalınlık için silindirin bir kenarı boyunca yapıştırılır. Alt yapıştırılmış.

Ağacın hamuru çıkarılır, bir filme sarılır (böylece çömlek yağlı iz bırakmaz) ve tekrar gövde yerleştirilir. Ağaç bir tencereye yerleştirilir ve uygun şekilde sıkıştırılır. Bagajı sabitlemek için, bir çember kartonu kullanabilirsiniz, alt kısmın örneğine göre kesilir ve ortada bir delik bulunur. Yeşil renkli süs otu oluklu kâğıt yapmak için 15 mm kenarları olan kareler halinde kesilir. Ve sonra saptan bir çubuk kullanarak kesme yöntemini kullanarak, çim sabittir ve yapıştırıcı sızdırmazlık halkası üzerinde "dikilir". Çimlere doğru şekil verilir. Genel olarak peçetelerden el sanatları olarak yaratılabilir.

Oluklu kağıt ağacı

Guaj tenceresi biraz yaşlanabilir ve ayrıca bazı yerlerde etkileyici vuruşlar yaparak çimlerin daha sulu olmasını sağlar. Bitmiş ağaç, tüy bırakma tarzında bir kelebekle süslenebilir.

Mutluluk ağacının örneğini takiben, oluklu kağıt portakal ağacı,"Kağıttan yapılmış pembe bir ağaç. Master sınıfı "ve diğer benzer el sanatları. Bir portakalın meyveleri, dekoratif toplar veya papier-mâché örneğini takiben aynı oluklu kağıttan yapılabilir.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

61 − = 60

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: