Boyama tekniği

Çeşitli yerlerde, açık artırmalar - mum, vazo, tabak vb. Için güzel boyalı cam standlarıyla tanışıyoruz. Ama hiç böyle bir güzelliğin kendinizin evde olmasını gerçekten düşündünüz mü?

Bugün, böyle türler ile tanışacağız cam boyama tekniği. Cam boyama teknikleri, malzemelerde, boyama işleminin aşamalarında ve nihai sonuçta birbirinden farklı olacak iki ana yöne ayrılabilir: cam üzerine opak (opak) boyalarla boyama tekniği; şeffaf (lekeli cam) boyalarla cam üzerine boyama tekniği.

cam üzerine resim

İşin aşamaları her biri için farklıdır. İlk durumda - akrilik boyalarla cam boyama tekniği esas olarak suluboya, guaş, diğer boya tipleri ile çalışmaktan farklı değildir. Boyalar istediğiniz gibi karıştırılabilir, birbiri üzerine bindirilir, gölgeler, yarı tonlar, yumuşak gölgeler oluşur. Daha fazla veya daha az tecrübeli bir sanatçıysanız, cam boya tekniğiyle akrilik boyalarla çalışamayacaksınız. Eğer sanatsal alanda yeni başlıyorsanız, önce boyalarla çalışma prensiplerini öğrenmeniz, çizimin temellerini öğrenmeniz gerekir.

İkinci durumda - öncelikle camda özel bir kalem veya işaretleyici ile resmin net bir çizgisi çizilir. Daha sonra, kontur boyunca bir outliner kullanarak, ince bir rölyef çizgisi uygulanır. Çizimin iç kısmı cam için şeffaf boyalarla kaplanmıştır.

Kullandığınız renkler ateşlemeyi gerektiriyorsa, fırında bir süre işlerin yapılması, boya talimatlarında belirtilen sıcaklığa kadar ısıtılması gerekir.

Cam üzerine resim tekniği - İlk bakışta göründüğü kadar basit değil. Ancak bu, yeni başlayanlar için alınmasına gerek olmadığı anlamına gelmez. Bir arzu varsa - deneyin, ve bazen bu davanın efendisi olarak adlandırılacaksınız!

Eğer hala başlıyorsanız - bu tarz bir resim üzerinde çalışmak için ana sınıfı gözden geçirmenizi öneririz.

Ayrıca daha az ilginç değil Çin resim tekniği. Ayrıca kumaş üzerine boyama denir - batik. El yapımı renkli çok renkli kumaşların üç eski Çin usulünden biridir.

Çin resim

Bu boyama yöntemi ile kumaş üzerinde balmumu kullanılır. Balmumu, kalıbın sınırlarına uygulanır ve bu, boyaların karıştırılmasını önler. Çizimin motifleri, insanların, çiçeklerin, kuşların ve hayvanların geometrik figürlerini ve resimlerini kullandıklarından. Boyaları uyguladıktan sonra kumaşların tamamen kurumasına izin verilir. Bundan sonra, kumaş, balmumunu eriten sıcak suda iyice yıkanır.

Çin resim

İşte böyle ilginç resimler türlerini düşündük. Kendiniz için daha ilginç olanı seçin ve yolculuğunuza başlayın, ders çalışın ve ne istediğinizi deneyin! Size keyifli bir çalışma ve işinizde ana başarılar diliyoruz!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

43 − 42 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: